Lekarze emeryci - "gdyby ich zabrakło, system by się zawalił"

Lekarze emeryci - "gdyby ich zabrakło, system by się zawalił"

comment 5

Zgodnie z danymi Świętokrzyskiej Izby Lekarskiej, w ub.r. na emeryturę przeszło 90 lekarzy z całego regionu. Jednak tylko 12 zrezygnowało całkowicie z pracy i przestało opłacać składki na samorząd medyczny. Reszta nadal leczy pacjentów.

Fakty i mity o firmach farmaceutycznych

Fakty i mity o firmach farmaceutycznych

comment 2

Teorie spiskowe o Big Pharmie, z którymi można się zapoznać w internecie, to w głównej mierze stek bzdur. Żaden koncern farmaceutyczny nie zmierza do uśmiercania pacjentów. Żaden nie hoduje nowych „bakterii, by zarażać miliony ludzi na całym świecie”, by potem zarabiać na leczeniu.

O biegłych z zakresu medycyny

O biegłych z zakresu medycyny

Duże rozbieżności w wynagrodzeniach, niechętne wizyty biegłych w sądzie, preferowanie przez sądy długości opinii, a nie ich jakości oraz nadmiar opinii uzupełniających - to wnioski, jakie płyną z raportu przygotowanego przez Instytut Wymiaru Sprawiedliwości.

Z powodu braku chirurgów szpital dyżuruje co drugi dzień

"Dziś dochodzi do takiej sytuacji, że dyżur na odcinku chirurgicznym na SOR-ze przy Tochtermana jest pełniony co drugi dzień, w dni parzyste. W pozostałe dni 24 godziny na dobę pełni dyżur szpital na Józefowie" - mówi o Radomskim Szpitalu Specjalistycznym kandydat PiS na prezydenta Radomia Wojciech Skurkiewicz.

Do Warszawy przyleciał pasażer z podejrzeniem malarii

Na pokładzie samolotu z Brukseli do Warszawy przyleciał pasażer z podejrzeniem malarii - poinformował w piątek dyrektor biura marketingu i PR na Lotnisku Chopina Hubert Wojciechowski. Dodał, że został on przewieziony do szpitala zakaźnego.

NRL: koniec z amalgamatowymi plombami u dzieci

Dentyści nie mogą już zakładać amalgamatowych plomb dzieciom oraz kobietom w ciąży i karmiącym. Zakaz wprowadziło rozporządzenie Parlamentu Europejskiego - poinformowała Komisja Stomatologiczna Naczelnej Rady Lekarskiej.

Dwóch monopolistów zawarło porozumienie

Zapewnienie jak najszybszego powrotu do zdrowia, w szczególności osób wykonujących pracę zarobkową, oraz promocję profilaktyki zdrowotnej - zakłada m.in. podpisane we wtorek porozumienie między Zakładem Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) oraz Narodowym Funduszem Zdrowia (NFZ).

Jak dopalacze podbiły świat

Kiedyś przestępcy tłumaczyli, że sprzedają egzemplarze kolekcjonerskie i nie wiedzą, co z tym robi nabywca. Udało nam się wypracować takie mechanizmy działania, że to już nie zdaje egzaminu - mówi dla zastępca Komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji insp. Paweł Półtorzycki.

Ministerialna karuzela z cenami leków na receptę

Gdy dwóm lekom (Pradaxa i Xarelto) o działaniu przeciwzakrzepowym i powszechnie stosowanym u pacjentów po wszczepieniu endoprotezy kończył się okres tzw. wyłączności rynkowej, MZ na życzenie producentów... podniosło ich ceny (sic!).

MZ wysyła polskich lekarzy na staże do USA. Czy wrócą?

Chcielibyśmy sfinansować stu lekarzom i badaczom staż w topowych jednostkach USA, m.in. w Narodowym Instytucie Zdrowia. Takie 3-,6-miesięczne staże zaowocowałby w znajomości, kontakty i wiedzę, którą ci lekarze będą mogli zaimplementować w swoich ośrodkach w Polsce. Ruszyłoby to wszystko z początkiem przyszłego roku - zapowiedział minister zdrowia.

Obowiązkowe szczepienia w przedszkolach

Obowiązkowe szczepienia w przedszkolach

poll 224 comment 19

Czy jednym z kryteriów rekrutacji do przedszkola powinno być wykonanie obowiązkowych szczepień u dziecka (jak postuluje SLD w projekcie nowej ustawy)?