Pozwał NFZ o soczewkę

Źródło: Rzeczpospolita
Z kraju

Wdrożenie dyrektywy transgranicznej nastąpiło 15 listopada 2014 r., z ponadrocznym opóźnieniem – termin na jej aplikację upłynął 25 października 2013 r. W tym czasie wiele osób leczyło się za granicą. Czy mają prawo do refundacji z NFZ? Takie pytanie prawne skierował do Sądu Najwyższego krakowski Sąd Okręgowy.

Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu

Mam już konto, chcę przejść dalej.

chcę się zalogować

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

chcę założyć nowe konto

Przeczytaj także

więcej chevron_right
Trwa reforma polskiej psychiatrii

Trwa reforma polskiej psychiatrii

Reforma polskiej psychiatrii trwa, nie jest to reforma na papierze, ale konkretne działania – ocenił wiceminister zdrowia Zbigniew Król.

Pilotaż sieci onkologicznej tylko test

Pilotaż sieci onkologicznej tylko test

Pilotaż Krajowej Sieci Onkologicznej to test nowego modelu organizacji opieki, a nie docelowa sieć – powiedział wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski.

Tak zachęcą pielęgniarki do pracy

Tak zachęcą pielęgniarki do pracy

Sześciodniowy płatny urlop szkoleniowy dla pielęgniarek i położnych przewiduje projekt ustawy, który został skierowany do konsultacji.

Szykują darmowe leki dla ciężarnych

Komitet Społeczny Rady Ministrów pozytywnie zaopiniował projekt ustawy o bezpłatnych lekach dla kobiet w ciąży – poinformowała na Twitterze wicepremier Beata Szydło.

Jest sposób na płytkę nazębną

Naukowcy z portugalskiego Uniwersytetu w Coimbrze opracowali na bazie składników organicznych środek chroniący zęby przed negatywnym działaniem bakterii.

Po porodzie wzrasta ryzyko raka piersi

U kobiet pomiędzy 25. a 55. r.ż. wzrasta po porodzie ryzyko raka piersi. Szczyt zachorowań przypada na okres pięciu lat po urodzeniu – informuje „Annals of Internal Medicine”.

Życie za 200 tys. zł

Nowoczesny sprzęt do przewożenia bijącego serca do przeszczepu – to cel zbiórki pieniędzy zorganizowanej przez Fundację dla Transplantacji.

Centra Zdrowia Psychicznego

Centra Zdrowia Psychicznego

poll 111 comment 1

Czy Pani/Pana zdaniem program Centrów Zdrowia Psychicznego, którego pilotaż jest obecnie realizowany, ma szansę znacząco usprawnić środowiskową psychiatryczną opiekę zdrowotną?