Pozwał NFZ o soczewkę

Źródło: Rzeczpospolita
Z kraju

Wdrożenie dyrektywy transgranicznej nastąpiło 15 listopada 2014 r., z ponadrocznym opóźnieniem – termin na jej aplikację upłynął 25 października 2013 r. W tym czasie wiele osób leczyło się za granicą. Czy mają prawo do refundacji z NFZ? Takie pytanie prawne skierował do Sądu Najwyższego krakowski Sąd Okręgowy.

Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu

Mam już konto, chcę przejść dalej.

chcę się zalogować

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

chcę założyć nowe konto

Przeczytaj także

więcej chevron_right
Psychiatrzy dziecięcy o pracy: w szpitalu: frustracja, przemęczenie i wymuszenia

Psychiatrzy dziecięcy o pracy: w szpitalu: frustracja, przemęczenie i wymuszenia

„To w ogóle jest straszne, co robią ratownicy z pogotowia! (…) Zamiast skierowań wymaganych ustawą o ochronie zdrowia psychicznego przywożą mi spis czynności ratowniczych i na tej podstawie wymuszają przyjęcie pacjenta. No, a zgodnie z prawem powinni najpierw skierować się (…) generalnie do lekarza, który wystawi im skierowanie” – skarży się „Gazecie Wyborczej” dr Grażyna Grzyb, kierownik oddziału psychiatrycznego w Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze.

4 miliardy więcej na niepełnosprawnych

W porównaniu z 2015 r. wydatki na wsparcie niepełnosprawnych wzrosły o 4 mld zł – podkreśliła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

SOR-y bez lekarzy. "To już katastrofa"

"Publiczna opieka zdrowotna dogorywa" - mówi chirurg dr Wojciech Sulka. Niedobór lekarzy jest ogromny. Jesteśmy w najczarniejszym końcu Europy. Na SOR-ach sytuacja jest wyjątkowo trudna, a będzie jeszcze gorzej, bo lekarski exodus trwa.

Lekarze: braki kadrowe to źródło niekompetencji na SOR-ach

„Sytuacja kadrowa w SOR-ach nie pozwala na dobór personelu pod względem kwalifikacji (praca mało atrakcyjna z uwagi na warunki i wynagrodzenie), przyjmuje się kogokolwiek, kto ma pieczątkę i zechce zapełnić grafik. Czasem się z nich podśmiewamy, czasem się na nich złościmy” – pisze w liście do portalu Gazeta.pl lekarka, która udziela konsultacji lekarzom SOR-ów i kieruje pacjentów do szpitala specjalistycznego.

Za gruby na leczenie

„Gazeta Wyborcza” opisuje historię 67-letniego Marka Barana z Łodzi, który cierpi na patologiczną otyłość. Z jej powodu pomimo wskazań nie przyjęto go do szpitala.

Witamina D3 a depresja

Witamina D3 a depresja

poll 477 comment 2

Czy zleca Pan(i) oznaczenie stężenia witaminy D3 w surowicy u pacjentów z objawami depresji?