Pozwał NFZ o soczewkę

Źródło: Rzeczpospolita
Z kraju

Wdrożenie dyrektywy transgranicznej nastąpiło 15 listopada 2014 r., z ponadrocznym opóźnieniem – termin na jej aplikację upłynął 25 października 2013 r. W tym czasie wiele osób leczyło się za granicą. Czy mają prawo do refundacji z NFZ? Takie pytanie prawne skierował do Sądu Najwyższego krakowski Sąd Okręgowy.

Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu

Mam już konto, chcę przejść dalej.

chcę się zalogować

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

chcę założyć nowe konto

Przeczytaj także

więcej chevron_right
Co pacjenci jedzą w szpitalach?

Co pacjenci jedzą w szpitalach?

19 marca w około 200 szpitalach, rusza badanie „Ocena terapii żywieniowej w polskich szpitalach”. Jego celem jest sprawdzenie, jak wygląda realizacja leczenia żywieniowego w polskich placówkach medycznych oraz jakimi metodami pacjenci są leczeni.

Jak walczyć z rosnącą liczbą cięć cesarskich?

Jak zmniejszyć stale rosnącą liczbę cięć cesarskich? A może należy pogodzić się z tym, że położnicy nie wygrają z wzrastającą liczbą cięć cesarskich? - pytał ginekolog-położnik prof. Krzysztof Sodowski, prowadzący sesję na temat ginekologii i położnictwa podczas III Kongresu Wyzwań Zdrowotnych w Katowicach (8-10 marca).

Mózg nie lubi za dużo kalorii

Holenderscy badacze dowodzą, że niskotłuszczowa dieta zapobiega stanom zapalnym w komórkach mózgowych związanym z wiekiem. Dzięki niej mózg funkcjonuje na optymalnych obrotach.

Farmaceuci nie chcą określać odpłatności za lek

Gdy osoba wystawiająca receptę nie określi poziomu odpłatności leku, pracownicy aptek będą mieli obowiązek weryfikacji wskazań do refundacji wynikających z wieku lub płci pacjenta. Farmaceuci protestują przeciwko takim przepisom. Mają one wynikać z nowego rozporządzenia w sprawie recept, którego konsultacje właśnie się kończą.

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Snu

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej z okazji Światowego Dnia Snu dr hab. Adam Wichniak podkreślił, że liczba osób z okresowymi zaburzeniami snu (problemy z zasypianiem, wybudzanie w nocy czy zbyt wcześnie nad ranem) dramatycznie w naszym kraju wzrasta. Nieleczone mogą one prowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem.

Na co głównie skarżą się pacjenci?

7 proc. skarg, które trafiły do biura Rzecznika Praw Pacjenta w 2016 r., dotyczyło naruszenia godności i intymności pacjenta. Chodziło m.in. obecność monitoringu wizyjnego w miejscach przyjmowania pacjentów - powiedział w poniedziałek rzecznik Łukasz Chmielowiec.

Grypa zaatakowała także prywatną ochronę zdrowia

Nie tylko ochrona zdrowia finansowana przez NFZ, ale także ta prywatna nie nadąża za obsługą chorych z objawami grypy i infekcji grypopodobnych. W jednej z warszawskich prywatnych przychodni chorzy muszą czekać na wizytę u internisty nawet dwa tygodnie.

Serce w smartfonie

Pierwsza w Polsce implantacja rejestratora arytmii komunikującego się z telefonem komórkowym - przeczytaj w Esculapie więcej szczegółów.

Zanieczyszczone powietrze powoduje zmiany w mózgach dzieci

Ekspozycja na zanieczyszczone powietrze w okresie prenatalnym ma związek z powstawaniem nieprawidłowości rozwoju mózgu, które mogą przyczyniać się do gorszej sprawności umysłowej u dzieci w wieku szkolnym - informuje pismo "Biological Psychiatry".

Ambulatoryjna opieka psychiatryczna

Ambulatoryjna opieka psychiatryczna

poll 98 comment 0

Czy Pani/Pana zdaniem ambulatoryjna opieka psychiatryczna w Polsce zabezpiecza potrzeby pacjentów?