Konkurencja dla lekarzy? Dentyści będą mogli wstrzykiwać botoks

Źródło: PAP
Z kraju botoks

Dentyści mogą wykonywać zabiegi z wykorzystaniem botoksu, kwasu hialuronowego i innych substancji wstrzykiwanych w skórę w obrębie twarzoczaszki oraz okolic przyległych - uważa Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej.

comment 7

Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu

Mam już konto, chcę przejść dalej.

chcę się zalogować

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

chcę założyć nowe konto

Przeczytaj także

więcej chevron_right
Był szpital, będą biurowce

Był szpital, będą biurowce

Polski Holding Nieruchomości chce kupić teren w centrum Krakowa na którym mieszczą się budynki Szpitala Uniwersyteckiego – informuje Rmf24.pl.

Choroba płuc gorsza niż wiele nowotworów

Idiopatyczne włóknienie płuc (IPF) jest rzadką chorobą, która może doprowadzić do zgonu pacjenta szybciej niż niejeden nowotwór – mówili eksperci podczas kongresu ERS w Paryżu.

Tuczące środki czyszczące

Stosowane w gospodarstwie domowym produkty do czyszczenia mogą przyczyniać się do nadwagi u dzieci, ponieważ zmieniają ich mikroflorę jelitową.

Zmapowali cukrzycę

„Mapę" obrazującą różne dane dotyczące cukrzycy opracowali naukowcy z University of Tokyo – informuje czasopismo „iScience".

Praca w nocy zwiększa ryzyko raka piersi

Kobiety, które pracują na nocne zmiany, zwłaszcza w okresie przed menopauzą, są narażone na większe ryzyko rozwoju raka piersi – wynika z międzynarodowych badań opublikowanych przez „European Journal of Epidemiology”.

Coraz więcej samobójstw z powodu… bólu

Ból przewlekły może być ważną przyczyną prób samobójczych zakończonych zgonem – wynika z analizy, którą publikuje czasopismo „Annals of Internal Medicine”.

Wirtualna rzeczywistość w opiece psychiatrycznej

Wirtualna rzeczywistość w opiece psychiatrycznej

poll 23 comment 0

Czy spotkał(a) się Pan(i) w swojej praktyce zawodowej z zastosowaniem technik wirtualnej rzeczywistości w leczeniu pacjentów z chorobami psychicznymi, np. psychozą, PTSD lub zaburzeniami lękowymi?