Chirurg plastyczny: kobiety już nie chcą dużego biustu

Źródło: Gazeta Wyborcza
Z kraju kobiety

Jak przekonuje dr Łukasz Drozd, chirurg plastyczny i biegły sądowy, zmienia się podejście kobiet do swojego wyglądu. 20 lat temu chirurdzy plastyczni robili na życzenie kobiet duże usta i duże piersi jak u Pameli Anderson. Dziś ich większość chce naturalnego wyglądu...

Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu

Mam już konto, chcę przejść dalej.

chcę się zalogować

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

chcę założyć nowe konto

Przeczytaj także

więcej chevron_right
Co nowego w marcu na listach refundacyjnych?

Co nowego w marcu na listach refundacyjnych?

Od marca seniorzy będą mogli liczyć na kolejne bezpłatne leki, m.in. przeciwcukrzycowe i przeciwzakrzepowe - przewiduje projekt nowej listy refundacyjnej opublikowany przez resort zdrowia.

Uzależnieni od zakupów i pracy

"Państwo polskie w porę dostrzegło problemy uzależnień behawioralnych, czyli związanych z zachowaniem, jak hazard, zakupoholizm, pracoholizm i zagrożenia stwarzane przez internet" - ocenia Danuta Muszyńska z Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii.

Powstanie sieć centrów zdrowia psychicznego

Ponad 40 placówek stworzy sieć centrów zdrowia psychicznego, które umożliwią leczenie chorych w niewielkich lokalnych podmiotach zamiast izolowania ich w dużych szpitalach.

Liczymy, że lekarze zostaną w Polsce

"Porozumienie, które podpisał pan z lekarzami rezydentami, zakłada podwyżki. 6,7 tys. zł dla lekarza specjalisty brutto, ale..." Przeczytaj wywiad z Ministrem Zdrowia Łukaszem Szumowskim.

Sąd potwierdza: Urzędnicy mogą zmusić do obowiązkowych szczepień

Obowiązek poddania dziecka szczepieniom ochronnym nie może czekać, aż ukończą one 19. rok życia – orzekł Naczelny Sąd Administracyjny. A to znaczy, że inspekcja sanitarna może zmusić rodziców do wykonania tego obowiązku – w drodze egzekucji administracyjnej, w tym grzywny.

Bardzo zły trend

Liczba dzieci, których rodzice odmawiają wykonania obowiązkowych szczepień zwiększa się co roku o ok. 30 procent. Główny Inspektorat Sanitarny po raz kolejny mówi o niepokojącej tendencji.

"Nie hamujcie u młodych odwagi"

"Chciałbym, żebyście nigdy nie hamowali u młodych odwagi i naukowej śmiałości" - powiedział prezydent Andrzej Duda zwracając się do naukowców i artystów, którym w Pałacu Prezydenckim wręczył nominacje profesorskie.

Mamy ponad 1,3 mln potencjalnych dawców szpiku kostnego

W Polsce jest już ponad 1,3 mln potencjalnych dawców szpiku kostnego, pod tym względem w Europie zajmujemy drugie miejsce zaraz za Niemcami – poinformował konsultant krajowy w dziedzinie hematologii prof. Wiesław Jędrzejczak.

Naukowcy opracowali nową formę podawania leków

Kod QR nadrukowany na jadalnym podłożu atramentem zawierającym substancję czynną - to nowa forma podania leków, którą opracowali naukowcy z Danii i Finlandii. Nadruk jest zarazem informacją, zmniejszającą możliwość pomyłek - informuje serwis EurekAlert.

Liczymy, że lekarze zostaną w Polsce

"Porozumienie, które podpisał pan z lekarzami rezydentami, zakłada podwyżki. 6,7 tys. zł dla lekarza specjalisty brutto, ale..." Przeczytaj wywiad z Ministrem Zdrowia Łukaszem Szumowskim.

Lekarze ostrzegają przed katastrofą

Za cztery miesiące funkcjonować będą wyłącznie e-zwolnienia. Wciąż nie ma jednak odpowiedniego systemu. Wszystko skończy się dramatem dla tysięcy pacjentów - alarmują lekarze. I alarmują rząd, by to zatrzymał. Lekarze wskazują m.in. na brak komputerów, ale też zbyt długi czas wystawienia e-zwolnień. "W sezonie grypowym, gdy wystawiam 30 zwolnień dziennie, na każde e-zwolnienie musiałbym poświecić 4 min, czyli tracę 2 godz. pracy. W tym czasie mógłbym przyjąć dziesięciu chorych" – mówi jeden z lekarzy. Inny z kolei twierdzi, że czasem nawet dopiero po godzinie dostaje SMS-a z kodem: "Jestem od leczenia, a nie od gapienia się godzinami w ekran komputera".

Zamiast papierowej recepty pacjent dostanie SMS-a

Do Sejmu trafiła właśnie ustawa związana z wprowadzeniem e-recepty. Żeby wykupić leki, trzeba będzie pokazać w aptece wiadomość ze specjalnym kodem kreskowym. Albo się wylegitymować i podać PIN. Elektroniczny dokument ma zacząć działać jeszcze w tym miesiącu.

Ambulatoryjna opieka psychiatryczna

Ambulatoryjna opieka psychiatryczna

poll 24 comment 0

Czy Pani/Pana zdaniem ambulatoryjna opieka psychiatryczna w Polsce zabezpiecza potrzeby pacjentów?