Zespół chirurgów z Kliniki Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby WUM pod przewodnictwem prof. dr. hab. Tadeusza Wróblewskiego i dr. med. Marcina Kotulskiego przeprowadził kolejny, 2000. już w historii tego ośrodka zabieg przeszczepienia wątroby.
Naukowcy potwierdzili to, co lekarze podejrzewali od dawna - późne chodzenie spać ma negatywny wpływ na zdrowie. Może prowadzić do problemów psychicznych, zaburzeń pracy serca, a nawet przedwczesnego zgonu.
W związku z wchodzącymi 18 kwietnia nowymi przepisami: ustawą w związku z wprowadzeniem e-recepty oraz rozporządzeniem ministra zdrowia w sprawie recept, Ministerstwo Zdrowia informuje, że do końca 2018 r. realizacja recept może następować na dotychczasowych zasadach.
Opracowanie skutecznych metod zapobiegania niedoborom jodu w Europie oraz kontrola zapobiegania tym niedoborom to postulaty zawarte w "Krakowskiej deklaracji o jodzie", którą naukowcy z 27 państw podpisali w środę (18 kwietnia) w Krakowie.
Prof. Jerzy Nawrocki, specjalista w dz. okulistyki, trafił do Retina Hall of Fame - grona najwybitniejszych specjalistów zajmujących się choróbami siatkówki oka. Polski okulista zasłynął m.in. wdrażaniem nowych technik chirurgicznych, wykorzystywanych na całym świecie.
Dentyści nie garną się do pracy w dentobusach kupionych przez Ministerstwo Zdrowia. Czy podniesienie przez NFZ stawki na świadczenie usług w mobilnych gabinetach stomatologicznych zmieni sytuację?
Rodzice osób niepełnosprawnych w środę rozpoczęli protest stacjonarny w Sejmie; domagają się wprowadzenia m.in. dodatku rehabilitacyjnego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji po ukończeniu 18. roku życia.
Rodzice nie powinni płacić za możliwość przebywania z dzieckiem w szpitalu – oświadczył w czwartek minister Łukasz Szumowski. Zapowiedział zmianę przepisów tak, by opłaty od rodziców mogły być pobierane tylko za dodatkowe usługi, np. wyżywienie lub pościel.
Za szybką jazdę, np. do szpitala, nie będzie już groziło zatrzymanie uprawnień do prowadzenia auta.
Specjaliści z Narodowej Akademii Nauk w USA uznali, że E-papierosy mogą uzależniać, a ludzie młodzi są przez to bardziej zagrożeni nałogiem palenia tytoniu.