Prezydent podpisał ustawę o upaństwowieniu ratownictwa medycznego

Źródło: PAP
Z kraju ratownictwo

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę zakładającą upaństwowienie ratownictwa medycznego. Istniejące umowy na wykonywanie zadań zespołów ratownictwa medycznego mają obowiązywać na okres, na jaki zostały zawarte, nie dłużej niż do 31 marca 2019 r.

comment 1

Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu

Mam już konto, chcę przejść dalej.

chcę się zalogować

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

chcę założyć nowe konto

Przeczytaj także

więcej chevron_right
Szpital pod lupą CBA

Szpital pod lupą CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne rozpoczęło kontrolę w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim (woj. wielkopolskie).

Im więcej ruchu, tym mniej chandry

Im więcej ruchu, tym mniej chandry

Osoby, które więcej ćwiczą, wykonują choćby zwykle prace domowe, rzadziej doświadczają pogorszenia samopoczucia – wynika z badań, którymi objęto aż 1,2 mln Amerykanów.

Pierwsza dama dziękuje wybitnej neonatolog

Agata Kornhauser-Duda podziękowała neonatolog prof. Marii Borszewskiej-Kornackiej za poświęcenie w walce o życie wcześniaków – poinformowała Kancelaria Prezydenta RP.

Astma utrudnia edukację

Dzieci chore na astmę ponad trzykrotnie częściej kończą edukację w wieku 16 lat w porównaniu z rówieśnikami bez tej przewlekłej choroby.

Rekordowo dużo japońskich stulatków

W Japonii żyje obecnie rekordowo dużo stulatków - prawie 70.000; 88,1 proc. z nich to kobiety - poinformowało w piątek japońskie ministerstwo zdrowia. Od ubiegłego roku liczba stulatków w 127-milionowym kraju wzrosła o 2014.

Szybki test na wirusy zmniejszy stosowanie antybiotyków

Szybki test, który w ciągu 50 minut pozwala wykryć infekcję wirusową, zapobiega zbędnemu stosowaniu antybiotyków i niepotrzebnym pobytom w szpitalu. Poinformowali o nim badacze podczas kongresu Europejskiego Towarzystwa Oddechowego, który do środy trwał w Paryżu.

Więcej ruchu = mniej zgonów

O 25.000 rocznie mogłaby się zmniejszyć w naszym kraju liczba zgonów, gdyby co drugi nieaktywny Polak więcej ćwiczył – przekonywali specjaliści podczas konferencji prasowej w Warszawie.

Sejm przyjął ustawę o CMKP

Sejm przyjął w czwartek ustawę o Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego (CMKP). Poza studiami podyplomowymi Centrum może również prowadzić kształcenie doktorantów.

Kawa ma właściwości profilaktyczne i przedłuża życie

Obwiniana o powodowanie licznych chorób kawa nie tylko okazała się niewinna, ale ma właściwości profilaktyczne i przedłuża życie – przekonywali eksperci podczas konferencji zorganizowanej w Warszawie przez Instytut Żywności i Żywienia (IŻŻ).

Wirtualna rzeczywistość w opiece psychiatrycznej

Wirtualna rzeczywistość w opiece psychiatrycznej

poll 26 comment 0

Czy spotkał(a) się Pan(i) w swojej praktyce zawodowej z zastosowaniem technik wirtualnej rzeczywistości w leczeniu pacjentów z chorobami psychicznymi, np. psychozą, PTSD lub zaburzeniami lękowymi?