Od 165 do 500 zł podwyżki brutto

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Z kraju pielęgniarki

Jest porozumienie ws. podwyżek płac dla pielęgniarek w szpitalu dziecięcym w Białymstoku.

Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu

Mam już konto, chcę przejść dalej.

chcę się zalogować

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

chcę założyć nowe konto

Przeczytaj także

więcej chevron_right
Szpital pod lupą CBA

Szpital pod lupą CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne rozpoczęło kontrolę w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim (woj. wielkopolskie).

Im więcej ruchu, tym mniej chandry

Im więcej ruchu, tym mniej chandry

Osoby, które więcej ćwiczą, wykonują choćby zwykle prace domowe, rzadziej doświadczają pogorszenia samopoczucia – wynika z badań, którymi objęto aż 1,2 mln Amerykanów.

Pierwsza dama dziękuje wybitnej neonatolog

Agata Kornhauser-Duda podziękowała neonatolog prof. Marii Borszewskiej-Kornackiej za poświęcenie w walce o życie wcześniaków – poinformowała Kancelaria Prezydenta RP.

Astma utrudnia edukację

Dzieci chore na astmę ponad trzykrotnie częściej kończą edukację w wieku 16 lat w porównaniu z rówieśnikami bez tej przewlekłej choroby.

Rekordowo dużo japońskich stulatków

W Japonii żyje obecnie rekordowo dużo stulatków - prawie 70.000; 88,1 proc. z nich to kobiety - poinformowało w piątek japońskie ministerstwo zdrowia. Od ubiegłego roku liczba stulatków w 127-milionowym kraju wzrosła o 2014.

Szybki test na wirusy zmniejszy stosowanie antybiotyków

Szybki test, który w ciągu 50 minut pozwala wykryć infekcję wirusową, zapobiega zbędnemu stosowaniu antybiotyków i niepotrzebnym pobytom w szpitalu. Poinformowali o nim badacze podczas kongresu Europejskiego Towarzystwa Oddechowego, który do środy trwał w Paryżu.

Więcej ruchu = mniej zgonów

O 25.000 rocznie mogłaby się zmniejszyć w naszym kraju liczba zgonów, gdyby co drugi nieaktywny Polak więcej ćwiczył – przekonywali specjaliści podczas konferencji prasowej w Warszawie.

Sejm przyjął ustawę o CMKP

Sejm przyjął w czwartek ustawę o Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego (CMKP). Poza studiami podyplomowymi Centrum może również prowadzić kształcenie doktorantów.

Kawa ma właściwości profilaktyczne i przedłuża życie

Obwiniana o powodowanie licznych chorób kawa nie tylko okazała się niewinna, ale ma właściwości profilaktyczne i przedłuża życie – przekonywali eksperci podczas konferencji zorganizowanej w Warszawie przez Instytut Żywności i Żywienia (IŻŻ).

Wirtualna rzeczywistość w opiece psychiatrycznej

Wirtualna rzeczywistość w opiece psychiatrycznej

poll 26 comment 0

Czy spotkał(a) się Pan(i) w swojej praktyce zawodowej z zastosowaniem technik wirtualnej rzeczywistości w leczeniu pacjentów z chorobami psychicznymi, np. psychozą, PTSD lub zaburzeniami lękowymi?