Rekordowy weekend: ponad tysiąc zakażeń koronawirusem w Polsce

Źródło: Rp.pl/PAP
Z kraju epidemiologia koronawirus SARS-CoV-2 Covid-19 Ministerstwo Zdrowia

Liczba potwierdzonych wynikami badań przypadków zakażeń koronawirusem w Polsce wzrosła do 78330 – podało Ministerstwo Zdrowia, informując o 1002 nowych infekcjach i śmierci dwunastu osób, u których stwierdzono SARS-CoV-2. Liczba ofiar epidemii w Polsce wynosi obecnie już 2282.

comment 3

Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułuMam już konto, chcę przejść dalej.

chcę się zalogować

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

chcę założyć nowe konto

Przeczytaj także

więcej chevron_right
Na teleporadę czeka się tydzień

Na teleporadę czeka się tydzień

W Opolu pacjent z objawami zakażenia koronawirusem musi czekać na teleporadę tydzień. Pracownicy przychodni bezradnie rozkładają ręce. Tłumaczą, że…

Przypadki zamiast pacjentów?

„Kontakt z pacjentem będzie na stażu, jeśli kliniki nie powrócą, a staż to już praca i wiąże się z odpowiedzialnością” – mówi starosta szóstego roku kierunku lekarskiego.

Lekarze poza kwarantanną

Z powodu braku personelu dyrektorzy szpitali proszą sanepid, by nie nakładać kwarantanny na lekarzy. Niektórzy kontakt z zakażonym koronawirusem ukrywają.

Chorym na Covid-19 zajmie się felczer

Felczerzy będą mogli opiekować się podejrzanymi o zakażenie lub zakażonymi SARS-CoV-2 – wynika projektu nowelizacji rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie standardu organizacyjnego opieki zdrowotnej nad pacjentem podejrzanym o zakażenie lub zainfekowanym koronawirusem.

Lekarz twierdzi, że potrafi wyleczyć Covid-19 w 48 godzin. Minister Zdrowia nie chce go słuchać

59-letni Włodzimierz Bodnar jest pediatrą i specjalistą w dziedzinie chorób płuc z trzydziestoletnią praktyką, który przeszedł Covid-19. Opracował własną metodę leczenia, która pomaga cofnąć objawy zakażenia koronawirusem w ciągu 48 godzin. Lekarz od miesięcy próbuje skontaktować się z władzami, m.in. z Ministerstwem Zdrowia, by poinformować o nowatorskiej metodzie, niestety bezskutecznie.

Dwóch lekarzy przed sądem za zaniechanie leczenia

Prokuratura stawia przed sądem dwóch lekarzy ze Szpitala Specjalistycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu. Oskarża ich o to, że umyślnie zrezygnowali z dalszych badań diagnostycznych i przedwcześnie wypisali pacjenta ze szpitala.

Lekarze i alkohol

Lekarze i alkohol

poll 914 comment 8

Czy nadużywanie alkoholu jest poważnym problemem wśród Twoich koleżanek i kolegów lekarzy?