Naukowcy: Nie wszystkie krwinki mają takie samo pochodzenie

Źródło: PAP
Z kraju zdrowie krwinki układ odpornościowy badanie leczenie

Część naszych krwinek może pochodzić z wcześniej nieznanego źródła - sugerują wyniki badań na myszach, o których informuje „Nature”.

Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu



Mam już konto, chcę przejść dalej.

chcę się zalogować

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

chcę założyć nowe konto

Przeczytaj także

więcej chevron_right
Obowiązek diagnostów laboratoryjnych

Obowiązek diagnostów laboratoryjnych

Ponowne przekazanie danych wymaganych do wpisu do rejestru. Ustawodawca wymaga, aby dane te zostały przekazane w terminie 6 miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy, czyli do 10 czerwca 2023 roku

Nowe uprawnienia ratowników medycznych

Nowe uprawnienia ratowników medycznych

Ratownicy medyczni będą mogli samodzielnie przeprowadzać intubację dotchawiczą z użyciem środków zwiotczających czy cewnikowanie pęcherza moczowego. Projekt tego rozporządzenia trafił do komisji prawniczej w Rządowym Centrum Legislacji

Przełomowa terapia CAR-T

Przełomowa terapia CAR-T

W Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 w Bydgoszczy zastosowano przełomową terapię CAR-T u 5-latki. Za kilka dni kolejna pacjentka również ją otrzyma.

Wideokapsułka alternatywą dla endoskopii

Sterowane za pomocą pola magnetycznego i stosowane od lat doustne kapsułki z wbudowaną kamerą mogłyby pozwolić na badanie zbliżone dokładnością do znacznie bardziej kłopotliwej dla pacjenta tradycyjnej endoskopii – informuje pismo „iGIE”.

Alkoholu zwiększa ryzyko depresji

Uzależnienie od alkoholu w okresie dojrzewania ma związek z późniejszym ryzykiem depresji – informuje pismo „Lancet Psychiatry”.

WHO i KE: projekt partnerski o zaświadczeniach COVID-19

Komisja Europejska i Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiły rozpoczęcie wspólnego projektu współpracy partnerskiej w dziedzinie e-zdrowia. W ramach porozumienia WHO wykorzysta unijny system cyfrowych zaświadczeń COVID-19 do stworzenia systemu o zasięgu ogólnoświatowym.

Pediatrzy wzywają do zakazu e-papierosów

Brytyjskie stowarzyszenie pediatrów i lekarzy medycyny dziecięcej (RCPCH) wezwało do zakazania jednorazowych e-papierosów, gdyż przyczyniają się do coraz powszechniejszego używania elektronicznych papierosów wśród dzieci i młodzieży.

Stacje monitoringu powietrza chwytają DNA

Naukowcy zaobserwowali, że monitorujące powietrze stacje masowo, choć przypadkowo wychwytują z powietrza DNA. To może być doskonałe narzędzie do monitorowania bioróżnorodności na całym świecie.

COVID-19 zaostrza objawy choroby Parkinsona

Są już naukowe dowody na to, że COVID-19 może zaostrzać objawy choroby Parkinsona, m.in. pogarsza się sprawność ruchowa, zaczynają pojawiać się niekontrolowane ruchy, postępuje drżenie kończyn lub głowy.

Udział lekarzy w reklamie

Udział lekarzy w reklamie

poll 2276 comment 43

Czy uważasz, że zapis w Kodeksie Etyki Lekarskiej, według którego lekarz/dentysta nie może pozwalać na wykorzystywanie swojego wizerunku w reklamie, powinien zostać zniesiony?

Czy ubezpieczenie OC wystarczy?

Czy ubezpieczenie OC wystarczy?

Ubezpieczenie obowiązkowe obejmuje ochronę przed roszczeniami wynikającymi z błędów medycznych lub innych szkód, które mogą wystąpić w trakcie pracy zawodowej.

Jakoś(ć) to będzie...

Lotnictwo i medycyna, choć wydają się być odległe od siebie, to jednak w niektórych obszarach mają wiele wspólnego. To co je łączy szczególnie, to fakt odpowiedzialności za życie i zdrowie człowieka.