Karwedilol ogranicza zużycie wolnych kwasów tłuszczowych przez niewydolny mięsień sercowy

Źródło: MAI
Ze świata nauki

Leczenie karwedilolem znacznie zmniejsza wykorzystanie wolnych kwasów tłuszczowych oraz nie wpływa w sposób istotny na przemianę glukozy przez mięsień sercowy chorych z niewydolnością krążenia.

Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułuMam już konto, chcę przejść dalej.

chcę się zalogować

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

chcę założyć nowe konto

Przeczytaj także

więcej chevron_right
Kończą się respiratory

Kończą się respiratory

Koronawirus zbiera coraz większe żniwo, szczyt fali pandemii prognozowany jest na koniec listopada, a w szpitalach ubywa miejsc i respiratorów – informuje „Rzeczpospolita”.

Szara strefa koronawirusa

Szara strefa koronawirusa

„Pacjentów, którzy chorują, ale nie przeszli testów, jest coraz więcej. Zakażonych jest co najmniej pięć razy więcej, niż wynika ze statystyk” – alarmuje łódzki lekarz.

Nowe zasady kwarantanny

Kwarantanna dotyczy tylko osób, które miały bezpośredni kontakt z zakażonym koronawirusem. Nie obowiązuje już domowników. Ponadto sanepid nie wydaje obecnie…

Koronawirus: jak długo zakaża zakażony?

Przy łagodnych objawach SARS-CoV-2 można przekazać innym przez czas nie dłuższy niż około dziesięciu dni, ale przy ciężkim przebiegu infekcji – nawet przez dwadzieścia dni.

Lekarz twierdzi, że potrafi wyleczyć Covid-19 w 48 godzin. Minister Zdrowia nie chce go słuchać

59-letni Włodzimierz Bodnar jest pediatrą i specjalistą w dziedzinie chorób płuc z trzydziestoletnią praktyką, który przeszedł Covid-19. Opracował własną metodę leczenia, która pomaga cofnąć objawy zakażenia koronawirusem w ciągu 48 godzin. Lekarz od miesięcy próbuje skontaktować się z władzami, m.in. z Ministerstwem Zdrowia, by poinformować o nowatorskiej metodzie, niestety bezskutecznie.

Chorym na Covid-19 zajmie się felczer

Felczerzy będą mogli opiekować się podejrzanymi o zakażenie lub zakażonymi SARS-CoV-2 – wynika projektu nowelizacji rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie standardu organizacyjnego opieki zdrowotnej nad pacjentem podejrzanym o zakażenie lub zainfekowanym koronawirusem.

Dwóch lekarzy przed sądem za zaniechanie leczenia

Prokuratura stawia przed sądem dwóch lekarzy ze Szpitala Specjalistycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu. Oskarża ich o to, że umyślnie zrezygnowali z dalszych badań diagnostycznych i przedwcześnie wypisali pacjenta ze szpitala.

Lekarze i alkohol

Lekarze i alkohol

poll 921 comment 8

Czy nadużywanie alkoholu jest poważnym problemem wśród Twoich koleżanek i kolegów lekarzy?