Powielane publikacje chirurgiczne - szczyt góry lodowej

Źródło: MAI
Z zagranicy

Zbyteczne publikacje w piśmiennictwie chirurgicznym pojawiają się jako równocześnie drukowane w różnych pismach doniesienia tych samych autorów, duplikaty badań wcześniejszych lub też kombinacje kilku poprzednich doniesień oraz połączenia doniesień częściowych w jedno.

Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułuMam już konto, chcę przejść dalej.

chcę się zalogować

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

chcę założyć nowe konto

Przeczytaj także

więcej chevron_right
Po lekarza na Wschód?

Po lekarza na Wschód?

Pandemia nasiliła problem deficytu lekarzy. Agencje zatrudnienia mogą ściągnąć tysiące specjalistów ze Wschodu, o ile znikną bariery dla ich pracy w Polsce.

Tysiąc prywatnych łóżek covidowych

Tysiąc prywatnych łóżek covidowych

Prywatna ochrona zdrowia udostępni aż jedną czwartą swoich zasobów do walki z pandemią Covid-19. To około tysiąca łóżek szpitalnych – donosi „Gazeta Wyborcza”.

Rodzice uczniów boją się ozonowania

Dyrektorzy szkół alarmowali, że rodzice uczniów nie zgadzają się na noszenie przez dzieci maseczek czy dezynfekcję rąk. Teraz pojawili się też przeciwnicy ozonowania pomieszczeń.

Mobbing w klinice okulistyki?

Kilkunastu lekarzy z Kliniki Okulistyki w szpitalu przy ul. Szopena w Rzeszowie podpisało się pod listem, który wysłali m.in. do dyrektora placówki, marszałka województwa, posłów. Apelują o odsunięcie dr Anety Lewickiej-Chomont ze stanowiska kierownika kliniki. Zarzucają jej m.in. mobbing, nieprawidłowości w szkoleniu rezydentów, zatrzymanie w rozwoju umiejętności personelu medycznego. Ona odpowiada, że to oszczerstwa.

Lekarze i alkohol

Lekarze i alkohol

poll 874 comment 8

Czy nadużywanie alkoholu jest poważnym problemem wśród Twoich koleżanek i kolegów lekarzy?