Aktualności

Groźne kleszcze na Podlasiu

Groźne kleszcze na Podlasiu

Od początku roku na Podlasiu zanotowano 160 przypadków zachorowań na boreliozę i 3 przypadki odkleszczowego zapalenia mózgu.

Sejm uchwalił urzędowe ceny na leki

Sejm uchwalił urzędowe ceny na leki

Sejm uchwalił nową ustawę o cenach. Ustala ona zasadę, że ceny są wolne. Jednak na określone leki i materiały medyczne ceny pozostaną urzędowe.

Klerycy - pomocnicy

Klerycy - pomocnicy

W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie rozpoczęły się praktyki kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej.

Prywatyzacja w Lublinie

Prywatyzacja w Lublinie

Nie najlepiej przebiegają procesy prywatyzacyjne służby zdrowia w Lublinie.

Znowu zamieszanie w aptekach

Znowu zamieszanie w aptekach

Od kilkunastu dni aptekarze w całym kraju zmagają się z nowymi biurokratycznymi obowiązkami, jakie nałożył na nich Minister Zdrowia.

Zaszyli w brzuchu pacjentki półkilogramową łyżkę chirurgiczną

33-letnia kobieta przeszła zabieg ginekologiczny pod koniec sierpnia. Po kilku dniach źle się poczuła. Badanie radiologiczne ujawniło w jej ciele obecność półkilogramowego narzędzia chirurgicznego. Pomimo przeprowadzenia drugiego zabiegu pacjentki nie udało się uratować.

Ginekolog nie rozpoznał ciąży do porodu. Zaproponował 5,5 tys. zł odszkodowania

„Gazeta Wyborcza” opisuje wstrząsającą historię 47-letniej kobiety, u której – choć była pod opieką ginekologa – ciąży nie stwierdzono aż do porodu. Nieświadoma pacjentka przeszła w tym stanie m.in. operację kręgosłupa i przyjmowała różne leki, w tym morfinę, w wyniku czego dziecko urodziło się z licznymi wadami. Lekarz, który leczył ciężarną na endometriozę, zaproponował jej… 5,5 tys. zł odszkodowania brutto.

Strajku jednak nie będzie

„Lekarze nie będą masowo wypowiadać opt-outów. Paraliżu szpitali tej jesieni nie przewidujemy” – mówi przewodniczący Porozumienia Rezydentów OZZL Jan Czarnecki.

Agresywne zachowania w ochronie zdrowia

Agresywne zachowania w ochronie zdrowia

poll 749 comment 20

Jak często spotykasz się w swojej pracy z agresją ze strony pacjentów i ich bliskich?

Czas egzaminów

Wielkie znaczenie ma nierezygnowanie z głosowania i dokonywanie wyboru z głową.