Aktualności

Prezydent mianuje nowych profesorów

Prezydent mianuje nowych profesorów

23 marca w Pałacu Prezydenckim odbędzie się uroczystość wręczenia nominacji profesorskich 46 nauczycielom akademickim i pracownikom nauki.

Śląska Regionalna Kasa Chorych finansuje dwa programy kardiologiczne

Śląska Regionalna Kasa Chorych finansuje dwa programy kardiologiczne

Śląska Regionalna Kasa Chorych finansuje dwa programy kardiologiczne. W Polsce na zawał serca zapada rocznie ok. 100 tys. osób. Na terenie województwa śląskiego w 1998 r. zanotowano 6803 zawały, rok później - 8206, zaś w pierwszym półroczu 2000 r. - 4136.

Mobbing w klinice okulistyki?

Kilkunastu lekarzy z Kliniki Okulistyki w szpitalu przy ul. Szopena w Rzeszowie podpisało się pod listem, który wysłali m.in. do dyrektora placówki, marszałka województwa, posłów. Apelują o odsunięcie dr Anety Lewickiej-Chomont ze stanowiska kierownika kliniki. Zarzucają jej m.in. mobbing, nieprawidłowości w szkoleniu rezydentów, zatrzymanie w rozwoju umiejętności personelu medycznego. Ona odpowiada, że to oszczerstwa.

Chorym na Covid-19 zajmie się felczer

Felczerzy będą mogli opiekować się podejrzanymi o zakażenie lub zakażonymi SARS-CoV-2 – wynika projektu nowelizacji rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie standardu organizacyjnego opieki zdrowotnej nad pacjentem podejrzanym o zakażenie lub zainfekowanym koronawirusem.

Lekarze i alkohol

Lekarze i alkohol

poll 886 comment 8

Czy nadużywanie alkoholu jest poważnym problemem wśród Twoich koleżanek i kolegów lekarzy?