Aktualności

Nie czekaj, aż będzie za późno...

Nie czekaj, aż będzie za późno...

Specjaliści alarmują, że zaledwie 47 procent Polek w wieku 50-69 lat zgłasza się na bezpłatne badania mammograficzne pozwalające we wczesnym etapie wykryć raka piersi.

Nie pal sobie życia!

Nie pal sobie życia!

W Polsce pali około 9 mln osób - 31 proc dorosłych mężczyzn i 18 proc. dorosłych kobiet. Z powodu palenia co roku umiera średniej wielkości polskie miasto - alarmuje wiceminister zdrowia Zbigniew Król.

Czy pieczątka lekarska trafi na stałe do szuflady?

Czy pieczątka lekarska trafi na stałe do szuflady?

comment 19

"W trakcie pilotażu pierwszą e-receptę wystawiła pani doktor w wieku emerytalnym, a najstarszy lekarz je wystawiający ma 75 lat" - mówi w wywiadzie dla DGP Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia odpowiedzialny za informatyzację.

Bezwzględne więzienie za atak na lekarza

Bezwzględne więzienie za atak na lekarza

Wytyczne Zbigniewa Ziobry dla prokuratorów zaostrzają reguły postępowania w przypadku ataku na ratowników medycznych, lekarzy czy strażaków w czasie pracy.

Wyrok za monetę

Wyrok za monetę

comment 2

Były wicedyrektor Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ został skazany na rok i cztery miesiące więzienia w zawieszeniu na trzy lata oraz grzywnę.

Skomplikują życie niepełnosprawnym

Skomplikują życie niepełnosprawnym

comment 1

Projekt zarządzenia prezesa NFZ ws. umów dotyczących zaopatrzenia w wyroby medyczne może poważnie utrudnić życie pacjentom niesamodzielnym – pisze „Rzeczpospolita”.

Problemy z e-zwolnieniami

Od soboty lekarze mogą wystawiać już tylko elektroniczne zwolnienia. Problem w tym, że już na starcie medycy zgłaszają problemy z funkcjonowaniem cyfrowej platformy do ich wystawiania. Organizacje lekarskie nadal też domagają się przywrócenia możliwości wystawiania ich na papierze.

Legalna korupcja, czyli powielanie biedy polskiej medycyny

„Polska medycyna jest biedna, pensje początkujących nie są zbyt wysokie, w tej sytuacji fakt, że firma farmaceutyczna płaci za konferencję, to jest proteza tego, że lekarza na nią nie stać” – ocenia lekarz Jacek Bujko, komentując skłonność środowiska lekarskiego do współpracy z firmami farmaceutycznymi.

Centra Zdrowia Psychicznego

Centra Zdrowia Psychicznego

poll 101 comment 0

Czy Pani/Pana zdaniem program Centrów Zdrowia Psychicznego, którego pilotaż jest obecnie realizowany, ma szansę znacząco usprawnić środowiskową psychiatryczną opiekę zdrowotną?