Aktualności

Wyniki badania GUSTO V

Wyniki badania GUSTO V

Wpływ blokerów receptorów glikoproteinowych GP IIb/IIIa na wyniki leczenia trombolitycznego chorych w ostrej fazie zawału serca - wyniki badania GUSTO V.

Lekarz twierdzi, że potrafi wyleczyć Covid-19 w 48 godzin. Minister Zdrowia nie chce go słuchać

59-letni Włodzimierz Bodnar jest pediatrą i specjalistą w dziedzinie chorób płuc z trzydziestoletnią praktyką, który przeszedł Covid-19. Opracował własną metodę leczenia, która pomaga cofnąć objawy zakażenia koronawirusem w ciągu 48 godzin. Lekarz od miesięcy próbuje skontaktować się z władzami, m.in. z Ministerstwem Zdrowia, by poinformować o nowatorskiej metodzie, niestety bezskutecznie.

Chorym na Covid-19 zajmie się felczer

Felczerzy będą mogli opiekować się podejrzanymi o zakażenie lub zakażonymi SARS-CoV-2 – wynika projektu nowelizacji rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie standardu organizacyjnego opieki zdrowotnej nad pacjentem podejrzanym o zakażenie lub zainfekowanym koronawirusem.

Dwóch lekarzy przed sądem za zaniechanie leczenia

Prokuratura stawia przed sądem dwóch lekarzy ze Szpitala Specjalistycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu. Oskarża ich o to, że umyślnie zrezygnowali z dalszych badań diagnostycznych i przedwcześnie wypisali pacjenta ze szpitala.

Lekarze i alkohol

Lekarze i alkohol

poll 921 comment 8

Czy nadużywanie alkoholu jest poważnym problemem wśród Twoich koleżanek i kolegów lekarzy?