Filtry
Przegląd prasy i publikacje
Wizja przyszłości zarządzania czasem w systemie opieki zdrowotnej
Współczesne szpitale cechują się niskim współczynnikiem tzw. time intelligence.
Pandemia nadgryzła Polakom zęby. Dentyści zaniepokojeni
Obecnie znacznie częściej obserwujemy np. rozwinięte stany zapalne, powikłania poinfekcyjne, w tym ropnie czy rozległe ubytki, np. złamania zęba, będące efektem zaniechania leczenia próchnicy.
Rzucenie palenia może mieć związek z poprawą zdrowia psychicznego
Palacze, którzy rzucili palenie, mogą odczuć poprawę zdrowia psychicznego w ciągu kilku tygodni – sugerują nowe dowody opublikowane w Cochrane Library.
Planowanie i organizacja czasu pracy w szpitalach. Czas na zmiany
Skuteczne planowanie, także w kwestii organizacji czasu pracy, w dużej mierze wpływa na uzyskanie większej kontroli nad wynikami organizacji.
Podczas pandemii aż 42 proc. Polaków przybrało na wadze
Nadwaga i otyłość są jednymi z wiodących czynników zwiększających ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19.
Powikłania kardiologiczne COVID-19
Ponieważ u pacjentów z COVID-19 mogą nie występować klasyczne objawy stenokardialne, podejmowanie decyzji terapeutycznych u chorych z współistniejącym ACS wymaga oceny czynników ryzyka, analizy zapisu EKG i przyłóżkowego badania echokardiograficznego.
Obowiązkowe OC i ubezpieczenia dodatkowe – kompleksowa opieka dla pracowników ochrony zdrowia
Dobrowolne OC to forma zabezpieczenia w przypadku roszczeń pacjenta związanych z uszkodzeniem jego mienia lub naruszeniem praw.
Czy RODO będzie zdrowsze?
Mimo wielu wytycznych, szeregu decyzji regulatora i licznych komentarzy przetwarzanie danych osobowych w ochronie zdrowia nadal przysparza wielu pytań.
Przypadek pacjentki z synchronicznymi nowotworami prawego migdałka podniebiennego z przerzutami do węzłów chłonnych szyi oraz piersi lewej z przerzutami do węzłów chłonnych pachy, zdiagnozowanymi w PET-CT i leczonymi radykalnie
Nowotwory synchroniczne cechują się znacznie gorszym rokowaniem niż metachroniczne. Nowotwory synchroniczne rozwijają się najczęściej u kobiet w starszym wieku, po menopauzie, oraz charakteryzują się gorszą przeżywalnością.
Kiedy należy podejrzewać chorobę Hashimoto
Choroba Hashimoto w przebiegu przewlekłego procesu zapalnego prowadzi do stopniowego niszczenia tarczycy i zmniejszenia ilości wytwarzanych przez nią hormonów.
Program Szczepień Ochronnych na 2021 rok
Najważniejszą zmianą PSO na 2021 rok jest wprowadzenie obowiązkowych, bezpłatnych szczepień przeciw rotawirusom dla dzieci w pierwszych miesiącach życia.
Manicure z wykorzystaniem lampy UV zwiększa ryzyko raka?
To, że nie można przekonująco udowodnić dużej szkodliwości lamp UV stosowanych w kosmetyce paznokci, niekoniecznie oznacza, że jej nie ma.
Niech przyjadą?
Dużo się ostatnio mówi o sprowadzaniu lekarzy zza granicy.
Prawdziwa cnota hejtu się nie boi
Czy komuś chodzi o to, żeby reszta polskiego personelu medycznego wyjechała z kraju lub zmieniła zawód?
BARDZO VERY SORY, czyli jaka jest prawda o SOR-ach
Długo trwająca reorganizacja jest de facto dezorganizacją.
Laureaci konkursu PhotoArtMedica 2017
W tegorocznym Salonie PhotoArtMedica 2017 wzięło udział 92 autorów z Australii, Indonezji, Irlandii, Izraela, Kanady, Niemiec, Polski, Rosji, Rumunii, Szwecji, Tajlandii, USA, Węgier i Wielkiej Brytanii
Laureaci konkursu PhotoArtMedica 2016
W dniu 15 października 2016 roku po raz czwarty Sala Reprezentacyjna częstochowskiego Ratusza wypełniła się po brzegi Laureatami, Uczestnikami i Gośćmi IV Międzynarodowego Salonu Fotografii Artystycznej Lekarzy PhotoArtMedica 2016 w Częstochowie.