Odczulanie jako metoda leczenia alergii w praktyce lekarza podstawowej opieki zdrowotnej

Marta Kołacińska, Piotr Kuna
Czasopismo: "Terapia" nr 4 (208) 2008 strona 122-126
Terapia ALERGOLOGIA CHOROBY PŁUC OTOLARYNGOLOGIA odczulanie uczulenia na jad owadów alergiczny nieżyt błony śluzowej nosa astma immunoterapia swoista podskórna immunoterapia swoista podjęzykowa

Immunoterapia swoista (SIT) polegająca na podawaniu alergenu we wzrastających dawkach w celu wytworzenia tolerancji immunologicznej, jest metodą leczenia modyfikującą przebieg choroby.

Odczulanie jako metoda leczenia alergii w praktyce lekarza podstawowej opieki zdrowotnej

Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu

Mam już konto, chcę przejść dalej.

chcę się zalogować

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

chcę założyć nowe konto

Przeczytaj także

więcej chevron_right

Inne z tego czasopisma

Inne z tej dziedziny

4 miliardy więcej na niepełnosprawnych

W porównaniu z 2015 r. wydatki na wsparcie niepełnosprawnych wzrosły o 4 mld zł – podkreśliła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

SOR-y bez lekarzy. "To już katastrofa"

"Publiczna opieka zdrowotna dogorywa" - mówi chirurg dr Wojciech Sulka. Niedobór lekarzy jest ogromny. Jesteśmy w najczarniejszym końcu Europy. Na SOR-ach sytuacja jest wyjątkowo trudna, a będzie jeszcze gorzej, bo lekarski exodus trwa.

Lekarze: braki kadrowe to źródło niekompetencji na SOR-ach

„Sytuacja kadrowa w SOR-ach nie pozwala na dobór personelu pod względem kwalifikacji (praca mało atrakcyjna z uwagi na warunki i wynagrodzenie), przyjmuje się kogokolwiek, kto ma pieczątkę i zechce zapełnić grafik. Czasem się z nich podśmiewamy, czasem się na nich złościmy” – pisze w liście do portalu Gazeta.pl lekarka, która udziela konsultacji lekarzom SOR-ów i kieruje pacjentów do szpitala specjalistycznego.

Za gruby na leczenie

„Gazeta Wyborcza” opisuje historię 67-letniego Marka Barana z Łodzi, który cierpi na patologiczną otyłość. Z jej powodu pomimo wskazań nie przyjęto go do szpitala.