Odczulanie jako metoda leczenia alergii w praktyce lekarza podstawowej opieki zdrowotnej

Marta Kołacińska, Piotr Kuna
Czasopismo: "Terapia" nr 4 (208) 2008 strona 122-126
Terapia ALERGOLOGIA CHOROBY PŁUC OTOLARYNGOLOGIA odczulanie uczulenia na jad owadów alergiczny nieżyt błony śluzowej nosa astma immunoterapia swoista podskórna immunoterapia swoista podjęzykowa

Immunoterapia swoista (SIT) polegająca na podawaniu alergenu we wzrastających dawkach w celu wytworzenia tolerancji immunologicznej, jest metodą leczenia modyfikującą przebieg choroby.

Odczulanie jako metoda leczenia alergii w praktyce lekarza podstawowej opieki zdrowotnej

Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu

Mam już konto, chcę przejść dalej.

chcę się zalogować

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

chcę założyć nowe konto

Przeczytaj także

więcej chevron_right

Inne z tego czasopisma

Inne z tej dziedziny

Opiniowanie w sprawach z podejrzenia błędu medycznego. Cz. 2. Dowód z opinii biegłego w sprawach z podejrzenia błędu medycznego – oczekiwania, możliwości, zagrożenia…

Opiniowanie w sprawach z podejrzenia błędu medycznego. Cz. 2. Dowód z opinii biegłego w sprawach z podejrzenia błędu medycznego – oczekiwania, możliwości, zagrożenia…

Organy procesowe mają coraz większą trudność z pozyskaniem chętnych do opiniowania biegłych, wysokiej klasy specjalistów, dysponujących wiedzą kliniczną i pożądanym wysokim doświadczeniem, ale także choćby podstawami znajomości zagadnień prawa procesowego i zasad opiniowania sądowo-lekarskiego.

Bardzo zły trend

Bardzo zły trend

Liczba dzieci, których rodzice odmawiają wykonania obowiązkowych szczepień zwiększa się co roku o ok. 30 procent. Główny Inspektorat Sanitarny po raz kolejny mówi o niepokojącej tendencji.

"Nie hamujcie u młodych odwagi"

"Chciałbym, żebyście nigdy nie hamowali u młodych odwagi i naukowej śmiałości" - powiedział prezydent Andrzej Duda zwracając się do naukowców i artystów, którym w Pałacu Prezydenckim wręczył nominacje profesorskie.

Mamy ponad 1,3 mln potencjalnych dawców szpiku kostnego

W Polsce jest już ponad 1,3 mln potencjalnych dawców szpiku kostnego, pod tym względem w Europie zajmujemy drugie miejsce zaraz za Niemcami – poinformował konsultant krajowy w dziedzinie hematologii prof. Wiesław Jędrzejczak.

Naukowcy opracowali nową formę podawania leków

Kod QR nadrukowany na jadalnym podłożu atramentem zawierającym substancję czynną - to nowa forma podania leków, którą opracowali naukowcy z Danii i Finlandii. Nadruk jest zarazem informacją, zmniejszającą możliwość pomyłek - informuje serwis EurekAlert.

40 lat minęło jak jeden dzień

Obchodzące w piątek jubileusz 40-lecia Centrum Zdrowia Dziecka ma 300 mln zł długu. Dyrektor CZD dr hab. Małgorzata Syczewska zapewnia, że mimo problemów CZD rozwija się i leczy na najwyższym poziomie.

Zaproszenie do dyskusji

Chciałbym rozpocząć w najbliższym czasie debatę ogólnonarodową o służbie zdrowia dotyczącą perspektywy 20-, 30-letniej - powiedział w czwartek (15 lutego) minister zdrowia Łukasz Szumowski. Podkreślił, że chodzi o to, czego oczekują Polscy, jakie mają priorytety.

Najciemniej pod latarnią

Francja, skąd pochodzi pionier szczepionek Ludwik Pasteur, paradoksalnie jest krajem, którego mieszkańcy w największym stopniu nie ufają szczepieniom. Aż 41 proc. Francuzów jest zdania, że szczepionki nie są bezpieczne - wynika z badania z 2016 roku. Taki odsetek jest światowym rekordem.

Rezydenci apelują do kolegów: wracajcie do pracy

Po osiągniętym porozumieniu między Ministerstwem Zdrowia a protestującymi od października ubiegłego roku rezydentami, Porozumienie Rezydentów OZZL prosi lekarzy o podjęcie pracy w ponadwymiarowym zakresie.

Tej lawiny już nikt nie zatrzyma

Porozumienie między ministrem a rezydentami niewiele zmieniło w sytuacji szpitali. Z ponad 4.000 protestujących do pracy w dłuższym wymiarze czasu wróciło zaledwie... 151 lekarzy.

Prof. Chazan będzie konsultantem ds. ginekologii

To już niemal pewne, że prof. Bogdan Chazan będzie wojewódzkim konsultantem ds. ginekologii i położnictwa. Prezes Świętokrzyskiej Izby Lekarskiej wytyka wojewodzie błędy związane z procedurą jego powołania.