Lekarzu, zadbaj o swoje zdrowie cz. 2

Bohdan T. Woronowicz ("Puls" nr 10/2010)
Czasopismo: "Puls"
Puls MEDYCYNA OGÓLNA ANALITYKA MEDYCZNA PATOMORFOLOGIA ANESTEZJOLOGIA I INTESYWNA TERAPIA GASTROENTEROLOGIA uzależnienie alkoholizm narkomania zdrowie terapia

W ostatnich latach spotykamy doœść często, niejednokrotnie na pierwszych stronach gazet, obrażające śœrodowisko lekarskie i często tendencyjne notatki pod „"chwytliwymi"” tytułami (cytuję): "„Pijany lekarz udzielał pomocy”", "Pora ukarać pijanych lekarzy", "„Pijany lekarz na dyżurze przyjmował pacjentów", „"Operowała po pijanemu - pacjent zmarł"”, "„Zmarł pacjent reanimowany przez pijanego lekarza", „"Pijana załoga karetki pogotowia", "Pijani lekarze w szpitalu dziecięcym", "Znów pijany lekarz na dyżurze", "Pijany lekarz na wezwanie", "Pijany jak lekarz", "Barek w dyżurce" czy "Alkoholików w kitlach nikt nie tropi".

Lekarzu, zadbaj o swoje zdrowie cz. 2

Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułuMam już konto, chcę przejść dalej.

chcę się zalogować

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

chcę założyć nowe konto

Przeczytaj także

więcej chevron_right

Inne z tego czasopisma

Inne z tej dziedziny

Testy antygenowe trafią do POZ

Jak poinformowano, ministerstwo Zdrowia w najbliższych tygodniach przekaże testy antygenowe placówkom POZ, by mogły szybko testować pacjentów pod kątem koronawirusa.

SARS-CoV-2 postarza mitochondria

Tak wynika z hiszpańskiego badania przeprowadzonego na Uniwersytecie im. Pabla de Olavide w Sewilli we współpracy z Andaluzyjskim Ośrodkiem Biologii (CABD).

Koszmarne zaniedbania na oddziale zakaźnym? Lekarze: to szykany!

Pacjenci mają nie być pojeni, karmieni i myci. Nikt nie zabiera zwłok. Portal Gorzowianin.com opisał relacje pacjentów oddziału zakaźnego w gorzowskim szpitalu. Według nich ma tam dochodzić do strasznych zaniedbań w opiece. „Analiza faktów pokazała brak sygnalizowanych w mediach zdarzeń” – oświadczył zarząd szpitala. Lekarze są oburzeni.

Temida potrzebuje lekarzy

Czas zarazy to coraz większe zapotrzebowanie na lekarzy sądowych, a tymczasem są sądy, w których ich nie ma. Sprawie przyjrzał się Instytut Wymiaru Sprawiedliwości.