Neuropatia cukrzycowa – czy można farmakologicznie hamować jej postęp?

Beata Mrozikiewicz-Rakowska
Czasopismo: "Terapia" nr 9 (328) 2015 strona 81-88
Terapia MEDYCYNA OGÓLNA GASTROENTEROLOGIA MEDYCYNA RODZINNA neuropatia cukrzycowa stres oksydacyjny kwas a-liponowy witaminy z grupy B kwas γ-linolenowy antyoksydanty leczenie neuroprotekcyjne.

Neuropatia jest ogólnym i potocznym określeniem, które w bardzo szeroki sposób opisuje procesy powodujące uszkodzenie struktur układu nerwowego, nie odnosząc się do etiologii tego procesu. Z reguły dotyczy uszkodzenia struktur obwodowego układu nerwowego...

Neuropatia cukrzycowa – czy można farmakologicznie hamować jej postęp?

Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu

Mam już konto, chcę przejść dalej.

chcę się zalogować

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

chcę założyć nowe konto

Przeczytaj także

więcej chevron_right

Inne z tego czasopisma

Inne z tej dziedziny

Przetargi za konferencje

Przetargi za konferencje

Białostocka policja zatrzymała ośmiu przedstawicieli handlowych firmy farmaceutycznej, którzy mieli wręczać korzyści majątkowe pracownikom szpitali w całym kraju.

Czechy: strzelanina pod gabinetem lekarskim

W Szpitalu Uniwersyteckim przy ul. 17 Listopada w dzielnicy Poruba w Ostrawie doszło do strzelaniny. Sprawca czekał z innymi przed gabinetem lekarskim, po czym zabił sześć osób.

Dwie kobiety w jednej ciąży

W londyńskiej klinice po raz pierwszy zastosowano proceduję in vitro określaną jako „współmacierzyństwo” (ang. shared motherhood) – informuje brytyjski dziennik „The Telegraph”.

Radioterapia nie musi być długa

5-8-dniowa radioterapia raka piersi jest równie skuteczna jak stosowana standardowo kilkutygodniowa. Krótszy cykl leczenia wyższymi dawkami jest szczególnie obiecujący u...

Pozapalne zgony

Eksperci z 22 instytucji badawczych jednoznacznie stwierdzili, że przewlekły stan zapalny może być przyczyną aż 50 proc. zgonów na całym świecie – podaje „Nature Medicine”.

Telekonsultacja w sprawie zwłok?

Na podstawie zdjęcia czy wideotransmisji trudno ustalić z całą pewnością przyczynę śmierci – uważają eksperci, którzy krytykują ten punkt projektu ustawy o koronerach.

Tajemnica lekarska kontra fiskus

NIL protestuje przeciw zmianom przepisów, nakazującym podawanie na paragonach opisów usług medycznych, co może prowadzić do ujawnienia wrażliwych danych.

„Szukałem, ale nie znalazłem”

Sprawa zaszycia przez chirurga dwóch chust w ciele pacjenta wróciła na wokandę we Wrocławiu. Sąd pierwszej instancji uniewinnił lekarza, ale z wyrokiem nie zgodziły się...