Agresja w służbie zdrowia – perspektywa prawna
Personel medyczny z agresją ze strony pacjenta spotyka się co najmniej raz w tygodniu, najczęściej podczas pracy na izbie przyjęć lub SOR
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Mam już konto, chcę przejść dalej.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także
więcej chevron_rightInne z tego czasopisma
Kolonizacja sromu i pochwy przez grzyby jest bardzo często bezobjawowa.
Wykazano, że metformina może przywrócić regularne krwawienia miesięczne w prawie 50% przypadków.
Najnowsza klasyfikacja opublikowana przez International Federation of Gynecolygy and Obstetrics (FIGO) wyróżnia 8 typów mięśniaków.
W porównaniu z USA w Polsce jest większy opór przed farmakologizacją, więc częściej w leczeniu ADHD zaleca się psychoterapię – twierdzi socjolog dr Michał Wróblewski.
Polki z najgorszym dostępem do antykoncepcji w Europie
Za najgorszy wśród 46 państw dostęp do antykoncepcji odpowiada w Polsce ideologia – mówi szefowa Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny.
„Skandalicznie mało miejsc rezydenckich” – Szumowski odpowiada na list neurologów
„Dopiero jesienią będzie więcej miejsc dla lekarzy-rezydentów neurologów” – zapowiada na antenie RMF FM minister zdrowia.
Medyczna marihuana błyskawicznie zniknęła z aptek. Najwięcej sprzedano w…
Pierwszych siedem kilogramów medycznej marihuany rozeszło się w niespełna miesiąc. Kupiło ją około 300 pacjentów, m.in. chorzy na raka i stwardnienie rozsiane.
Lubelskie szpitale powiatowe w poważnych tarapatach
Coraz większe kłopoty finansowe i brak personelu. Jak tak dalej pójdzie, powiatowe szpitale w województwie lubelskim będą musiały zamykać oddziały.
NFZ bogatszy o 900 mln, ale szybciej nie będzie
Nadwyżka w finansach NFZ, osiągnięta dzięki większemu spływowi składki, nie przyniesie wymiernych efektów, jeżeli chodzi o skrócenie czasu oczekiwania na leczenie.
Polska sztuczna kość zrobi furorę?
Biomateriał, który zastępuje ludzką kość, być może do końca roku otrzyma niezbędne zezwolenia, które umożliwią stosowanie go na szerszą skalę.
FDA wzmacnia kontrolę nad rynkiem suplementów diety
Komisarz FDA Scott Gottlieb wydał oświadczenie w sprawie nowych wysiłków agencji na rzecz wzmocnienia regulacji rynku suplementów diety.
Brytyjscy lekarze przekonują: HPV to nie wstyd
Kobiety nie powinny się wstydzić zakażenia przenoszonym drogą płciową wirusem HPV – zaznaczają specjaliści brytyjskiej organizacji charytatywnej Jo’s Cervical Cancer Trust.
Dlaczego tak trudno odkleić się od smartfona?
Telefony oddziałują na stworzone przez ewolucję mechanizmy potrzebne do bliskich relacji z innymi. To dlatego tak trudno jest się oderwać od smartfona, co kolei zaburza...
Od października UKSW będzie kształcił przyszłych lekarzy
Studia na kierunku pielęgniarskim na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie ruszą w lutym 2019 r., a na kierunku lekarskim - prawdopodobnie w październiku - poinformował rektor UKSW ks. prof. Stanisław Dziekoński.
Zamkną co trzeci szpital niedostosowany do nowych wymogów sanitarnych
Półtora miesiąca zostało na dostosowanie sal chorych i bloków operacyjnych do ministerialnych wymogów sanitarnych. Jeśli tak się nie stanie, zostaną uznane za niebezpieczne dla chorych - ostrzega "Rzeczpospolita".
W liczbie rezydentur zwyciężyła... interna
Na najbliższe wiosenne postępowanie kwalifikacyjne na specjalizacje lekarskie przyznano 1.916 rezydentur – poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Postępowanie kwalifikacyjne odbędzie się między 1 i 31 marca.