Metoksyfluran (Pentrox) - nowatorskie rozwiązanie dla medycyny ratunkowej

Małgorzata Malec-Milewska („PULS”, NR 4/2018)​
Czasopismo: "Puls" strona 24-25
Puls MEDYCYNA RATUNKOWA CHIRURGIA URAZOWO-ORTOPEDYCZNA ORTOPEDIA I TRAUMATOLOGIA MEDYCYNA RODZINNA CHIRURGIA DZIECIĘCA leczenie bólu medycyna ratunkowa metoksyfluran

Pentrox jest wskazany do stosowania w doraźnym łagodzeniu bólu o nasileniu od umiarkowanego do silnego.

Metoksyfluran (Pentrox) - nowatorskie rozwiązanie dla medycyny ratunkowej

Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu

Mam już konto, chcę przejść dalej.

chcę się zalogować

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

chcę założyć nowe konto

Przeczytaj także

więcej chevron_right

Inne z tego czasopisma

Inne z tej dziedziny

POChP trzeba leczyć wcześniej

Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP) niszczy płuca wcześniej niż dotychczas uważano, zatem również leczenie należałoby rozpoczynać wcześniej – informuje czasopismo „The Lancet Respiratory Medicine”.

Idą na skargę do Ministra zdrowia

Zdaniem dyrektorów placówek skupionych w Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego średnie i małe szpitale otrzymały za małe ryczałty, co wpędza je w długi. W czwartek (12 lipca) zamierzają jechać ze skargą do ministra zdrowia.

Co dalej z in vitro?

Do wyborów lokalnych zostały nieco ponad trzy miesiące, a w wielu jednostkach uruchamiane są kontrowersyjne programy leczenia niepłodności. Część z nich ma obowiązywać dłużej niż obecna kadencja władz.

Szokujące fakty na temat kontroli leków

"Szkodliwego związku NDMA w walsartanie nie wykryto dlatego, że go nikt nie szukał. I tu właśnie objawia się to, jak dziurawy jest system kontroli leków" - twierdzi prof. Zbigniew Fijałek z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

IQVIA o zmianach na lipcowej liście leków refundowanych

Na nową listę refundacyjną trafiła biorównoważna cząsteczka stosowana w leczeniu chorób onkologicznych. Przyniesie to oszczędności po stronie płatnika, który na dotychczasową terapię tą substancją przeznaczał aż 380,6 mln zł - najwięcej, spośród wszystkich terapii molekułami objętymi refundacją.

Co pić w czasie upałów?

Nie należy dopuszczać do wystąpienia pragnienia. To znak odwodnienia organizmu, które wpływa na nasze funkcje poznawcze i fizjologię - mówi Katarzyna Błażejewska-Stuhr, dietetyk kliniczny i psychodietetyk.

W aferze walsartanu pacjenci zostali sami

Kardiolodzy odsyłają do internistów, interniści do kardiologów. Rzecznik praw pacjenta na urlopie, a producenci wadliwych leków nie czują się winni - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

Od 1 października e-zwolnienie wystawi także pielęgniarka

Zgodnie z nowelizacją, którą przyjął w środę (11 lipca) rząd, lekarz, który ma upoważnienie do wystawiania zaświadczeń lekarskich oraz profil i podpis elektroniczny na platformie ZUS, od 1 października br. będzie mógł upoważnić inną osobę - czyli pielęgniarkę lub asystentkę - do wystawiania zwolnień w jego imieniu.