Były minister zdrowia Konstanty Radziwiłł na otwarciu XVIII Kongresu Lekarzy Rodzinnych w Wiśle sceptycznie odniósł się do rozpoczętej 18 kwietnia narodowej debaty ”Wspólnie dla zdrowia” - czytamy na łamach "Pulsu Medycyny".
Produkty do higieny intymnej mogą wyrządzać więcej szkody, niż pożytku - uważają naukowcy z Kanady. Wyniki najnowszych badań poświęconych temu zagadnieniu opublikowali na łamach „BMC Womens Health”.
Zespół chirurgów z Kliniki Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby WUM pod przewodnictwem prof. dr. hab. Tadeusza Wróblewskiego i dr. med. Marcina Kotulskiego przeprowadził kolejny, 2000. już w historii tego ośrodka zabieg przeszczepienia wątroby.
Naukowcy potwierdzili to, co lekarze podejrzewali od dawna - późne chodzenie spać ma negatywny wpływ na zdrowie. Może prowadzić do problemów psychicznych, zaburzeń pracy serca, a nawet przedwczesnego zgonu.
W związku z wchodzącymi 18 kwietnia nowymi przepisami: ustawą w związku z wprowadzeniem e-recepty oraz rozporządzeniem ministra zdrowia w sprawie recept, Ministerstwo Zdrowia informuje, że do końca 2018 r. realizacja recept może następować na dotychczasowych zasadach.
Opracowanie skutecznych metod zapobiegania niedoborom jodu w Europie oraz kontrola zapobiegania tym niedoborom to postulaty zawarte w "Krakowskiej deklaracji o jodzie", którą naukowcy z 27 państw podpisali w środę (18 kwietnia) w Krakowie.
Prof. Jerzy Nawrocki, specjalista w dz. okulistyki, trafił do Retina Hall of Fame - grona najwybitniejszych specjalistów zajmujących się choróbami siatkówki oka. Polski okulista zasłynął m.in. wdrażaniem nowych technik chirurgicznych, wykorzystywanych na całym świecie.
Dentyści nie garną się do pracy w dentobusach kupionych przez Ministerstwo Zdrowia. Czy podniesienie przez NFZ stawki na świadczenie usług w mobilnych gabinetach stomatologicznych zmieni sytuację?
Rodzice osób niepełnosprawnych w środę rozpoczęli protest stacjonarny w Sejmie; domagają się wprowadzenia m.in. dodatku rehabilitacyjnego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji po ukończeniu 18. roku życia.
Rodzice nie powinni płacić za możliwość przebywania z dzieckiem w szpitalu – oświadczył w czwartek minister Łukasz Szumowski. Zapowiedział zmianę przepisów tak, by opłaty od rodziców mogły być pobierane tylko za dodatkowe usługi, np. wyżywienie lub pościel.