Chelatacje

Grzegorz Wrona (Gazeta Lekarska, nr 4/2018)​
Czasopismo: "Gazeta Lekarska" strona 36
Gazeta Lekarska prawo kodeks etyki lekarskiej dowody naukowe metody szkodliwe

Lekarzowi nie wolno posługiwać się metodami uznanymi przez naukę za szkodliwe, bezwartościowe lub nie zweryfikowanymi naukowo.

Chelatacje

Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułuMam już konto, chcę przejść dalej.

chcę się zalogować

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

chcę założyć nowe konto

Przeczytaj także

więcej chevron_right

Inne z tego czasopisma

Kończą się respiratory

Koronawirus zbiera coraz większe żniwo, szczyt fali pandemii prognozowany jest na koniec listopada, a w szpitalach ubywa miejsc i respiratorów – informuje „Rzeczpospolita”.

Szara strefa koronawirusa

„Pacjentów, którzy chorują, ale nie przeszli testów, jest coraz więcej. Zakażonych jest co najmniej pięć razy więcej, niż wynika ze statystyk” – alarmuje łódzki lekarz.

Nowe zasady kwarantanny

Kwarantanna dotyczy tylko osób, które miały bezpośredni kontakt z zakażonym koronawirusem. Nie obowiązuje już domowników. Ponadto sanepid nie wydaje obecnie…

Koronawirus: jak długo zakaża zakażony?

Przy łagodnych objawach SARS-CoV-2 można przekazać innym przez czas nie dłuższy niż około dziesięciu dni, ale przy ciężkim przebiegu infekcji – nawet przez dwadzieścia dni.

Lekarz twierdzi, że potrafi wyleczyć Covid-19 w 48 godzin. Minister Zdrowia nie chce go słuchać

59-letni Włodzimierz Bodnar jest pediatrą i specjalistą w dziedzinie chorób płuc z trzydziestoletnią praktyką, który przeszedł Covid-19. Opracował własną metodę leczenia, która pomaga cofnąć objawy zakażenia koronawirusem w ciągu 48 godzin. Lekarz od miesięcy próbuje skontaktować się z władzami, m.in. z Ministerstwem Zdrowia, by poinformować o nowatorskiej metodzie, niestety bezskutecznie.

Chorym na Covid-19 zajmie się felczer

Felczerzy będą mogli opiekować się podejrzanymi o zakażenie lub zakażonymi SARS-CoV-2 – wynika projektu nowelizacji rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie standardu organizacyjnego opieki zdrowotnej nad pacjentem podejrzanym o zakażenie lub zainfekowanym koronawirusem.

Dwóch lekarzy przed sądem za zaniechanie leczenia

Prokuratura stawia przed sądem dwóch lekarzy ze Szpitala Specjalistycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu. Oskarża ich o to, że umyślnie zrezygnowali z dalszych badań diagnostycznych i przedwcześnie wypisali pacjenta ze szpitala.