Skład izotopowy mineralnych i leczniczych wód butelkowanych Polski: analiza porównawcza w świetle parametrów jakościowych i przyrodniczych

Adam Porowski, Anastasiia Romanova, Beata Gebus-Czupyt, Magdalena Radzikowska (Acta Balneol, TOM LX, Nr 4(154);2018:264–271)
Czasopismo: "Acta Balneologica" strona 264-271
Acta Balneologica GASTROENTEROLOGIA CHOROBY WEWNĘTRZNE NEFROLOGIA MEDYCYNA RODZINNA UROLOGIA wody mineralne wody lecznicze skład izotopy jakość Polska

Na tle naturalnych wód mineralnych i wód źródlanych pod względem właściwości fizykochemicznych odznaczają się wody lecznicze.

Skład izotopowy mineralnych i leczniczych wód butelkowanych Polski: analiza porównawcza w świetle parametrów jakościowych i przyrodniczych

Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu

Mam już konto, chcę przejść dalej.

chcę się zalogować

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

chcę założyć nowe konto

Przeczytaj także

więcej chevron_right

Inne z tego czasopisma

Inne z tej dziedziny

Proprzerzutowe hormony

Hormony stresu, takie jak kortyzol czy kortykosteron, sprzyjają powstawaniu przerzutów nowotworów piersi – wynika z badań opisanych na łamach magazynu „Nature”.

Profilaktyka na rozdrożu

Decyzja sprzed trzech lat spowodowała zapaść w profilaktyce. Chodzi o rezygnację z rozsyłania Polkom zaproszeń na badania, które oceniono jako nieskuteczne.

Odszkodowania po szwedzku

Powinniśmy jak najszybciej wprowadzić szwedzki system odszkodowań dla pacjentów – przekonywał prof. Romuald Krajewski z warszawskiego Centrum Onkologii.

Porada pielęgniarska skróci kolejki

„Liczymy, że będzie to wsparcie dla lekarzy i przyczyni się do skrócenia kolejek” – mówi o poradzie pięlegniarskiej wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko.