Zespół Ogilviego – opis przypadku
Niemechaniczna niedrożność przewodu pokarmowego prawie nigdy nie występuje jako odrębne schorzenie.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Mam już konto, chcę przejść dalej.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także
więcej chevron_rightInne z tego czasopisma
Ropień podniebienia twardego i przetoka nosowo-podniebienna jako powikłanie zęba zatrzymanego w szczęce − opis przypadku
W większości przypadków zatrzymanie zęba przebiega dla pacjentów bezobjawowo.
W Polsce od lat pojęcie choroby zakaźnej jest zdefiniowane normatywnie.
Czy prezentacja kliniczna RZS w wieku starszym różni się od klasycznego obrazu choroby z początkiem w młodszym wieku?
Inne z tej dziedziny
Chorzy z zaburzeniami poznawczymi rzadziej otrzymują leczenie przeciwbólowe.
Ból ostry i ból przewlekły to dwa zupełnie różne zjawiska.
Ciężarna nie powinna stosować samodzielnie żadnych leków ani suplementów diety.
Tylko 55 proc. placówek jest podłączonych do platformy P1 – powiedział wiceminister Janusz Cieszyński. Podkreślił, że nie ma szans późniejsze wprowadzenie obligatoryjnej e-recepty.
Lekarz-emeryt bez podatku?
Naczelna Rada Lekarska (NRL) chce zachęcić emerytów do dalszej pracy przez zwolnienie przychodów uzyskiwanych z tytułu wykonywania zawodu z PIT. Przekonuje, że...
NFZ płaci za niedublowanie oddziałów
Ministerstwo Zdrowia zachęca blisko położone placówki medyczne do rezygnacji z dublujących się oddziałów. Racjonalizację wynagradza większymi środkami z NFZ. Najwięcej zyskają…
Resortowe lojalki
Po serii artykułów „Gazety Wyborczej” MZ zmusza pracowników do podpisywania specjalnych oświadczeń. „Tylko po to, by nas zastraszyć” – mówi pracownica resortu.
Wyleczony rak już nie pozbawi kredytu
Dziś przebyta choroba onkologiczna często odbiera szansę na ubezpieczenie i w efekcie uniemożliwia zawarcie umowy z bankiem – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”. Mają to zmienić…
W co wierzą antyszczepionkowcy?
Studenci medycyny przeanalizowali 18 tys. ich wpisów w mediach społecznościowych. Okazało się, że niemal 30 proc. zajmują sensacyjne i spiskowe teorie. Dopiero na trzecim...
Ratownik z PWZ
Rzecznik odpowiedzialności zawodowej wykluczy z zawodu, ale też obroni ratownika medycznego przed niesłusznymi zarzutami. Paramedycy będą mieć również samorząd.
Przełomowa terapia dla dzieci z cukrzycą typu 1
Terapia z użyciem komórek układu odpornościowego minimalizuje ryzyko powikłań u dzieci z cukrzycą typu 1. Pozwala też zmniejszyć dawki insuliny, którymi są leczone.
Przetargi za konferencje
Białostocka policja zatrzymała ośmiu przedstawicieli handlowych firmy farmaceutycznej, którzy mieli wręczać korzyści majątkowe pracownikom szpitali w całym kraju.
Czechy: strzelanina pod gabinetem lekarskim
W Szpitalu Uniwersyteckim przy ul. 17 Listopada w dzielnicy Poruba w Ostrawie doszło do strzelaniny. Sprawca czekał z innymi przed gabinetem lekarskim, po czym zabił sześć osób.
Marszałek Karczewski dyżurował na bezpłatnym urlopie. Zarobił 400 tys. zł
Stanisław Karczewski jako senator, a potem wicemarszałek senatu zarobił ponad 400 tys. zł za płatne dyżury w szpitalu, w którym był na bezpłatnym urlopie na czas trwania mandatu. Sprawę ujawniła stacja TVN24.
Lekarz: „jeden wielki burdel!”. Piętnaście godzin na SOR-ze ze złamaną nogą
Pacjentka ze złamaną nogą spędziła na SOR-ze w Lublinie prawie piętnaście godzin, zanim zajął się nią lekarz. „Jest bardzo, bardzo źle” – skomentował sprawę rzecznik szpitala.
Lekarze przeciwni rewolucji w L4
Zasada warunkowania otrzymania zasiłku chorobowego 90-dniową przerwą pomiędzy zwolnieniami lekarskimi jest sprzeczna z powołaniem lekarskim – wskazuje NIL.