Ocena bólu u pacjentów z zaburzeniami poznawczymi
Chorzy z zaburzeniami poznawczymi rzadziej otrzymują leczenie przeciwbólowe.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Mam już konto, chcę przejść dalej.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także
więcej chevron_rightInne z tego czasopisma
Rola badań obrazowych w astmie, przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc i obturacyjnym bezdechu sennym
Nowoczesne badania obrazowe umożliwiają lepsze poznanie patomechanizmu chorób obturacyjnych układu oddechowego.
Termin „medycyna komplementarna” odnosi się do wybranych praktyk medycyny niekonwencjonalnej
U osób aktywnych fizycznie ryzyko nawrotu choroby i przedwczesnej śmierci jest mniejsze o 50%
Inne z tej dziedziny
Rola badań obrazowych w astmie, przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc i obturacyjnym bezdechu sennym
Nowoczesne badania obrazowe umożliwiają lepsze poznanie patomechanizmu chorób obturacyjnych układu oddechowego.
Termin „medycyna komplementarna” odnosi się do wybranych praktyk medycyny niekonwencjonalnej
Wpływ kwasów tłuszczowych omega-3 ze szczególnym uwzględnieniem kwasów dokozaheksaenowego (DHA) i eikozapentaenowego (EPA) na rozwój człowieka do 3. roku życia
Rozwój mieliny, której budowa w większości składa się z tłuszczów i kwasów tłuszczowych, jest zależny od dostarczenia z pożywieniem kwasów tłuszczowych.
Toczące się od niemal dwóch lat śledztwo potrwa jeszcze długo, i to mimo że o priorytetowe zajęcie się sprawą wnioskował minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
Komórki macierzyste, czyli wolna amerykanka
Prywatne kliniki oferują bardzo kosztowne terapie długiej listy nieuleczalnych chorób. Ich skuteczności nie potwierdza nawet Ministerstwo Zdrowia – informuje tygodnik „Polityka”.
E-recepta bez PESEL-u?
Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ) przygotowało odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące elektronicznych recept. Wyjaśnia m.in., czy…
Wiedza o zdrowiu już wkrótce w polskich szkołach
Przedmiot wiedza o zdrowiu powinien wejść do szkół od września 2022 r. – podał rzecznik praw pacjenta. Wcześniej, w ramach godzin wychowawczych, mają zostać wprowadzone…
25 mln e-zwolnień
Od 1 grudnia 2018 r. do końca listopada 2019 r. wystawiono 25,1 mln elektronicznych zwolnień lekarskich, czyli tzw. e-ZLA – podaje ZUS. W tej formie wystawia się ich już 99,99 proc.
Przepisy o badaniach policjantów wymagają zmian
„Konieczne są okresowe badania psychologiczne i wsparcie psychologów dla funkcjonariuszy, którzy posiadają na wyposażeniu broń służbową” – przekonuje radca prawny.
Liderzy medycyny wybrani
Organizatorzy konkursu „Sukces roku w ochronie zdrowia – liderzy medycyny” poinformowali o laureatach i zapowiedzieli, że gala wręczenia statuetek odbędzie się w styczniu.
Krew warta miliardy
2,3 proc. wartości eksportu USA w 2017 r. pochodziło z handlu krwią i osoczem – wynika z danych opublikowanych przez serwis internetowy Mint Press News, pochodzących z...
Niemiecki sąd zezwolił nieletniej na aborcję wbrew woli jej matki
Sąd w Hamm (Nadrenia Północna-Westfalia) wydał wyrok w sprawie szesnastolatki domagającej się aborcji. Nie była ofiarą gwałtu, płód był zdrowy, a ciąża nie zagrażała jej życiu.
Jeszcze więcej BPA
Dokładniejsze metody pomiaru stężenia bisfenolu A (BPA) w organizmie człowieka wykazały, że jest ono aż 44 razy wyższe, niż wcześniej zakładano – alarmują waszyngtońscy naukowcy.
Lekarka straszyła pacjentki karą od Boga?
Lekarka, specjalistka z zakresu medycyny pracy, cytowała pacjentkom Biblię i straszyła karą za grzechy. Jedna z kobiet napisała w końcu skargę i nagłośniła sprawę. Przychodnia postanowiła wówczas zerwać współpracę z lekarką.
Marszałek Karczewski dyżurował na bezpłatnym urlopie. Zarobił 400 tys. zł
Stanisław Karczewski jako senator, a potem wicemarszałek senatu zarobił ponad 400 tys. zł za płatne dyżury w szpitalu, w którym był na bezpłatnym urlopie na czas trwania mandatu. Sprawę ujawniła stacja TVN24.
Lekarze przeciwni rewolucji w L4
Zasada warunkowania otrzymania zasiłku chorobowego 90-dniową przerwą pomiędzy zwolnieniami lekarskimi jest sprzeczna z powołaniem lekarskim – wskazuje NIL.