Emisja budezonidu z inhalatora siateczkowego (doniesienie wstępne)

Andrzej Emeryk, Tomasz R. Sosnowski, Kamil Janeczek
Czasopismo: "Terapia" nr 4 (387) 2020 strona 89-92
Terapia ALERGOLOGIA CHOROBY PŁUC FARMAKOLOGIA KLINICZNA budezonid w zawiesinie do nebulizacji inhalator siateczkowy badania in vitro

Budezonid jest jednym z najczęściej i najdłużej stosowanych glikokortykosteroidów wziewnych.

Emisja budezonidu z inhalatora siateczkowego (doniesienie wstępne)

Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu



Mam już konto, chcę przejść dalej.

chcę się zalogować

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

chcę założyć nowe konto

Przeczytaj także

więcej chevron_right

Inne z tego czasopisma

Inne z tej dziedziny

Na teleporadę czeka się tydzień

W Opolu pacjent z objawami zakażenia koronawirusem musi czekać na teleporadę tydzień. Pracownicy przychodni bezradnie rozkładają ręce. Tłumaczą, że…

Przypadki zamiast pacjentów?

„Kontakt z pacjentem będzie na stażu, jeśli kliniki nie powrócą, a staż to już praca i wiąże się z odpowiedzialnością” – mówi starosta szóstego roku kierunku lekarskiego.

Lekarze poza kwarantanną

Z powodu braku personelu dyrektorzy szpitali proszą sanepid, by nie nakładać kwarantanny na lekarzy. Niektórzy kontakt z zakażonym koronawirusem ukrywają.

Chorym na Covid-19 zajmie się felczer

Felczerzy będą mogli opiekować się podejrzanymi o zakażenie lub zakażonymi SARS-CoV-2 – wynika projektu nowelizacji rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie standardu organizacyjnego opieki zdrowotnej nad pacjentem podejrzanym o zakażenie lub zainfekowanym koronawirusem.

Lekarz twierdzi, że potrafi wyleczyć Covid-19 w 48 godzin. Minister Zdrowia nie chce go słuchać

59-letni Włodzimierz Bodnar jest pediatrą i specjalistą w dziedzinie chorób płuc z trzydziestoletnią praktyką, który przeszedł Covid-19. Opracował własną metodę leczenia, która pomaga cofnąć objawy zakażenia koronawirusem w ciągu 48 godzin. Lekarz od miesięcy próbuje skontaktować się z władzami, m.in. z Ministerstwem Zdrowia, by poinformować o nowatorskiej metodzie, niestety bezskutecznie.

Dwóch lekarzy przed sądem za zaniechanie leczenia

Prokuratura stawia przed sądem dwóch lekarzy ze Szpitala Specjalistycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu. Oskarża ich o to, że umyślnie zrezygnowali z dalszych badań diagnostycznych i przedwcześnie wypisali pacjenta ze szpitala.