Postępy w profilaktyce i leczeniu odleżyn

Urszula Jakubowska
Czasopismo: "Terapia" nr 11 (394) 2020 strona 84-93
Terapia PIELĘGNIARSTWO NEUROLOGIA CHOROBY WEWNĘTRZNE GERIATRIA CHIRURGIA OGÓLNA odleżyna profilaktyka ocena ryzyka wytyczne leczenia zasady pielęgnacji

Najważniejsze jest dokładne opracowanie – usunięcie z powierzchni rany martwicy, eliminacja skażenia bakteryjnego i zastosowanie optymalnego opatrunku.

Postępy w profilaktyce i leczeniu odleżyn

Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu



Mam już konto, chcę przejść dalej.

chcę się zalogować

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

chcę założyć nowe konto

Przeczytaj także

więcej chevron_right

Inne z tego czasopisma

Żywienie późnych wcześniaków

Żywienie późnych wcześniaków

Celem żywienie wcześniaków jest dostarczenie składników potrzebnych do osiągnięcia tempa wzrastania porównywalnego do płodu w takim samym wieku ciążowym, wzrost beztłuszczowej masy ciała, uzyskanie proporcjonalnego zwiększania się masy ciała i długości oraz utrzymanie prawidłowego stężenia składników odżywczych we krwi i w tkankach.

Inne z tej dziedziny

Terapia lekowa dla osób z chorobą Devica

Pacjenci ze zdiagnozowanym spektrum zapalenia nerwów wzrokowych i rdzenia kręgowego uzyskają pomoc w szczecińskim szpitalu wojewódzkim. Placówka przystąpiła do programu lekowego.

Nowy trop na drodze do dłuższego życia

Naukowcy odkryli enzymy, które usuwają toksyczne związki ze starzejącego się organizmu. Na razie o połowę przedłużyli życie laboratoryjnych robaków, ale podobny mechanizm powinien działać także u ludzi.

Tajemnicza choroba zaatakowała północ Tanzanii

Rząd Tanzanii wysłał zespół ekspertów dla zbadania tajemniczej choroby, która zabiła pięć osób. Choroba została wykryta u siedmiu osób z gorączką, wymiotami, krwawieniem z różnych części ciała i niewydolnością nerek – poinformowała w oświadczeniu AFP.

Nastawienie społeczeństwa do transplantacji

Społeczeństwo nie jest negatywnie nastawione do transplantacji – ocenia dr Jacek Bicki, świętokrzyski wojewódzki konsultant ds. transplantologii klinicznej. Jego zdaniem problemem polskiej transplantologii są kwestie organizacyjne i finansowe.