Rzucenie palenia może mieć związek z poprawą zdrowia psychicznego

Redakcja Esculap.com
Czasopismo: "Esculap"
Esculap palenie tytoniu rezygnacja zdrowie psychiczne poprawa

Palacze, którzy rzucili palenie, mogą odczuć poprawę zdrowia psychicznego w ciągu kilku tygodni – sugerują nowe dowody opublikowane w Cochrane Library.

comment 1
Rzucenie palenia może mieć związek z poprawą zdrowia psychicznego

Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu



Mam już konto, chcę przejść dalej.

chcę się zalogować

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

chcę założyć nowe konto

Przeczytaj także

więcej chevron_right

Inne z tego czasopisma

Czy ubezpieczenie OC wystarczy?

Czy ubezpieczenie OC wystarczy?

Ubezpieczenie obowiązkowe obejmuje ochronę przed roszczeniami wynikającymi z błędów medycznych lub innych szkód, które mogą wystąpić w trakcie pracy zawodowej.

Jakoś(ć) to będzie...

Jakoś(ć) to będzie...

Lotnictwo i medycyna, choć wydają się być odległe od siebie, to jednak w niektórych obszarach mają wiele wspólnego. To co je łączy szczególnie, to fakt odpowiedzialności za życie i zdrowie człowieka.

Krajowy System e-Faktur

Krajowy System e-Faktur

KSeF już od przyszłego roku będzie obowiązkowy. Czym jest, jakie są jego zalety i czy dotyczy lekarzy? Już dziś zapoznaj się ze zbliżającymi się zmianami.

Obowiązek diagnostów laboratoryjnych

Obowiązek diagnostów laboratoryjnych

Ponowne przekazanie danych wymaganych do wpisu do rejestru. Ustawodawca wymaga, aby dane te zostały przekazane w terminie 6 miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy, czyli do 10 czerwca 2023 roku

Nowe uprawnienia ratowników medycznych

Ratownicy medyczni będą mogli samodzielnie przeprowadzać intubację dotchawiczą z użyciem środków zwiotczających czy cewnikowanie pęcherza moczowego. Projekt tego rozporządzenia trafił do komisji prawniczej w Rządowym Centrum Legislacji

Przełomowa terapia CAR-T

W Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 w Bydgoszczy zastosowano przełomową terapię CAR-T u 5-latki. Za kilka dni kolejna pacjentka również ją otrzyma.

Wideokapsułka alternatywą dla endoskopii

Sterowane za pomocą pola magnetycznego i stosowane od lat doustne kapsułki z wbudowaną kamerą mogłyby pozwolić na badanie zbliżone dokładnością do znacznie bardziej kłopotliwej dla pacjenta tradycyjnej endoskopii – informuje pismo „iGIE”.

Alkoholu zwiększa ryzyko depresji

Uzależnienie od alkoholu w okresie dojrzewania ma związek z późniejszym ryzykiem depresji – informuje pismo „Lancet Psychiatry”.

WHO i KE: projekt partnerski o zaświadczeniach COVID-19

Komisja Europejska i Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiły rozpoczęcie wspólnego projektu współpracy partnerskiej w dziedzinie e-zdrowia. W ramach porozumienia WHO wykorzysta unijny system cyfrowych zaświadczeń COVID-19 do stworzenia systemu o zasięgu ogólnoświatowym.

Pediatrzy wzywają do zakazu e-papierosów

Brytyjskie stowarzyszenie pediatrów i lekarzy medycyny dziecięcej (RCPCH) wezwało do zakazania jednorazowych e-papierosów, gdyż przyczyniają się do coraz powszechniejszego używania elektronicznych papierosów wśród dzieci i młodzieży.