Ciężki krztusiec u dzieci: znaczenie wieku, przebytych szczepień i wcześniactwa

Esculap.com
Czasopismo: "Esculap"
Esculap krztusiec

Celem pracy była ocena częstości hospitalizacji dzieci z powodu krztuśca oraz określenie znaczenia wieku dziecka, wcześniactwa i przebytych szczepień na przebieg choroby w Toskanii. .

Ciężki krztusiec u dzieci: znaczenie wieku, przebytych szczepień i wcześniactwa

Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu



Mam już konto, chcę przejść dalej.

chcę się zalogować

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

chcę założyć nowe konto

Przeczytaj także

więcej chevron_right

Inne z tego czasopisma

Dziecięcy Szpital Przyszłości

Dziecięcy Szpital Przyszłości

Na świecie powstaje coraz więcej organizacji, w ramach której bardzo często w projektach połączonych z finansowaniem publicznym lub prywatnym powstają coraz śmielsze pomysły na ratowanie dzieci.

Centrum Leczenia Oparzeń wykorzysta medycynę nuklearną

Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich rozpoczęło diagnozowanie chorych z wykorzystaniem medycyny nuklearnej. Pozwoli to lepiej ukierunkować terapię i przyśpieszyć leczenie pacjentów - również tych w ciężkim stanie.

Depresja przyspiesza starzenie

Biologiczny wiek starszych osób z depresją jest późniejszy, niż ich rówieśników bez tej choroby. Częściej cierpią na różne medyczne problemy, a starzej wyglądają także ich mózgi.

Suplement może pomagać w terapii HIV

W badaniach na myszach suplement o nazwie MitoQ ochraniał liczne narządy przed uszkodzeniami powodowanymi przez zakażenie HIV i przez stosowane w nim leki. Naukowcy jednak przestrzegają chorych, by samodzielnie nie włączali tej substancji do swojej terapii.

Sztuczna inteligencja przewiduje genetykę raka

Powstał system sztucznej inteligencji, który na podstawie zdjęć w niecałe dwie minuty określa genetyczne mutacje w guzach. Taka wiedza to tymczasem klucz do jak najlepszej terapii.

Więcej udarów u młodych ludzi

Coraz częściej mamy pacjentów tuż po 30. roku życia, którzy trafiają na oddział po udarze mózgu. To osoby, które mają szybkie tempo życia, narażone są na duży stres i nie znajdują czasu na wykonywanie badań.