Podziel się z innymi:
2010-08-17
4
Czy zła diagnoza pomogła uciec terroryście?
Źródło/Autor:
"Rzeczpospolita"
Szkocki onkolog powiedział, że wstydzi się, iż Abdelbaset al Megrahi jeszcze żyje. Prof. Sikora był jednym z trzech opłaconych przez libijski rząd lekarzy, którzy zbadali zamachowca i doszli do wniosku, że cierpiącemu na raka prostaty mężczyźnie pozostało najwyżej kilka miesięcy życia. 58-letni terrorysta wyszedł z więzienia w sierpniu ubiegłego roku za zgodą szkockich i brytyjskich władz. Libijscy lekarze twierdzą, że może on pożyć jeszcze dziesięć lat.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Test molekularny dwa razy skuteczniejszy od konwencjonalnej cytologii w wykrywaniu przedrakowych zmian szyjki macicy jest dostępny w programie profilaktycznym finansowanym przez NFZ - poinformowano na konferencji w Narodowym Instytucie Onkologii - Państwowym Instytucie Badawczym.
18.07.2025
Sąd Rejonowy w Pszczynie uznał za winnych trzech lekarzy oskarżonych w związku ze śmiercią ciężarnej Izabeli. Jeden lekarz usłyszał wyrok więzienia w zawieszeniu, został też zawieszony w zawodzie na cztery lata. Dwóch innych zostało skazanych na bezwzględne więzienie i zakaz wykonywania zawodu przez sześć lat.
Lekarze, pielęgniarki i położne podstawowej opieki zdrowotnej będą się uczyć rozpoznawać krzywdzone dzieci i jak skutecznie reagować na przemoc – zakłada porozumienie Narodowego Funduszu Zdrowia z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę.