Aktualności

We Włoszech zniknęła grypa

We Włoszech zniknęła grypa

Po raz pierwszy od dwudziestu lat we Włoszech nie było w tym roku epidemii grypy – odnotowali specjaliści z krajowego Instytutu Służby Zdrowia. Wyparła ją pandemia Covid-19 i...

Kontrowersyjny nowy lek na chorobę Alzheimera

Kontrowersyjny nowy lek na chorobę Alzheimera

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zatwierdziła możliwość stosowania w leczeniu choroby Alzheimera leku o opracowanego przez firmę Biogen Inc.

Lekarz zaszczepił przeciwko koronawirusowi dziewięcioletnią dziewczynkę

Lekarz zaszczepił przeciwko koronawirusowi dziewięcioletnią dziewczynkę

W niemieckiej Szwabii lekarz z gminnego punktu szczepień podał dziewięcioletniej dziewczynce szczepionkę przeciwko Covid-19, za co grożą mu teraz konsekwencje prawne. Dziecko czuje się dobrze. Jako pierwsza o zdarzeniu poinformowała augsburska rozgłośnia radiowa Hitradio RT1.

Indyjscy lekarze na skraju wyczerpania

Indyjscy lekarze na skraju wyczerpania

Indyjscy lekarze są na skraju wyczerpania, jest ich za mało, by radzić sobie z epidemią, często sami się zakażają, ochrona zdrowia jest przeciążona i niedofinansowana – donosi AFP.

NFZ chce ograniczenia teleporad w POZ

NFZ chce, aby placówki POZ odchodziły od teleporad na rzecz wizyt bezpośrednich w przychodniach, dlatego też proponuje zmiany w finansowaniu.

Niezależni lekarze mówią: „stop!”

Wprowadzenie zasady wolności wykonywania zawodu lekarza w oparciu o aktualną wiedzę i doświadczenie, wolności od narzuconych procedur, umożliwienie leczenia zgodnie z sumieniem lekarskim i z zasadą primum non nocere postuluje powołane niedawno Polskie Stowarzyszenie Niezależnych Lekarzy i Naukowców i deklaruje pomoc prawną swoim członkom.

Lekarka skazana za odesłanie pięciolatka ze szpitala

Ewa Ch., lekarka z Kartuz, została skazana za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia dziecka, które w kwietniu 2015 r. trafiło na SOR kartuskiego szpitala – donosi „Gazeta Wyborcza”.

Udział lekarzy w reklamie

Udział lekarzy w reklamie

poll 428 comment 4

Czy uważasz, że zapis w Kodeksie Etyki Lekarskiej, według którego lekarz/dentysta nie może pozwalać na wykorzystywanie swojego wizerunku w reklamie, powinien zostać zniesiony?