Aktualności

Pandemia służy przewlekle chorym

Pandemia służy przewlekle chorym

Objawy związane z chorobą Leśniowskiego-Crohna są mniej intensywne w okresie pandemii Covid-19 – wynika z badania argentyńskich naukowców z Uniwersytetu Buenos Aires.

Promieniowanie słoneczne zabija SARS-CoV-2

Promieniowanie słoneczne zabija SARS-CoV-2

Światło słoneczne, zwłaszcza promienie UVA i UVB, zabija koronawirusa w ciągu kilku minut – twierdzą naukowcy z Uniwersytetu w Mediolanie i włoskiego Instytutu Astrofizyki. Ich zdaniem w ten sposób można wyjaśnić sezonowość eskalacji pandemii.

Nowy objaw Covid-19

Nowy objaw Covid-19

U wielu osób zakażonych SARS-CoV-2 występują na skórze nietypowe wysypki, które mogą stanowić pierwszy lub nawet jedyny objaw infekcji. Pokazało to szeroko zakrojone badanie.

Tampony i podpaski wykryją infekcje drożdżakowe

Tampony i podpaski wykryją infekcje drożdżakowe

Wiele kobiet na całym świecie nie ma dostępu do podstawowej opieki zdrowotnej – w ich przypadku infekcje drożdżakowe stanowią poważne obciążenie społeczne i ekonomiczne..

NFZ chce ograniczenia teleporad w POZ

NFZ chce, aby placówki POZ odchodziły od teleporad na rzecz wizyt bezpośrednich w przychodniach, dlatego też proponuje zmiany w finansowaniu.

Niezależni lekarze mówią: „stop!”

Wprowadzenie zasady wolności wykonywania zawodu lekarza w oparciu o aktualną wiedzę i doświadczenie, wolności od narzuconych procedur, umożliwienie leczenia zgodnie z sumieniem lekarskim i z zasadą primum non nocere postuluje powołane niedawno Polskie Stowarzyszenie Niezależnych Lekarzy i Naukowców i deklaruje pomoc prawną swoim członkom.

Lekarka skazana za odesłanie pięciolatka ze szpitala

Ewa Ch., lekarka z Kartuz, została skazana za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia dziecka, które w kwietniu 2015 r. trafiło na SOR kartuskiego szpitala – donosi „Gazeta Wyborcza”.

Udział lekarzy w reklamie

Udział lekarzy w reklamie

poll 431 comment 4

Czy uważasz, że zapis w Kodeksie Etyki Lekarskiej, według którego lekarz/dentysta nie może pozwalać na wykorzystywanie swojego wizerunku w reklamie, powinien zostać zniesiony?