Podziel się z innymi:
2012-01-17
2
Wstrzymano finansowanie informatyzacji ochrony zdrowia
Źródło/Autor:
"Dziennik Gazeta Prawna"
Finansowanie projektu informatyzacji służby zdrowia, realizowanego z funduszy europejskich, zostało wstrzymane. Komisja Europejska grozi, że nie da obiecanych pieniędzy. Ponadto do Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ), które jest odpowiedzialne za ten projekt, wkroczyła policja. Zbiera dokumenty i prowadzi przesłuchania. Natomiast Ministerstwo Rozwoju Regionalnego do czasu wyjaśnienia sprawy wstrzymało proces refundowania wydatków na ten cel.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Rodzice wiedzą, że WHO odradza ekrany dla dzieci do drugiego roku życia, ale i tak dają im smartfony – powiedziała PAP dr Magdalena Rowicka. Nowe badania pokazują, że nie brak wiedzy, lecz stres sprawia, że przedszkolaki spędzają przed ekranem po kilka godzin dziennie.
23.09.2025
Pierwsza od ponad 20 lat terapia ukierunkowana molekularnie w leczeniu glejaka została przez Komisję Europejską dopuszczona do użycia w Unii Europejskiej. W USA i kilku innych krajach lek ten jest już stosowany.
23.09.2025
Łódzkie Towarzystwo Alzheimerowskie, które od 27 lat prowadzi w Łodzi Środowiskowy Dom Samopomocy (ŚDS) dla Osób z Chorobą Alzheimera, planuje otwarcie drugiej placówki. Kierowniczka ŚDS Maja Maciaszczyk wskazuje, że nadal brakuje rozwiązań systemowych, np. polskiego planu leczenia tej choroby.
22.09.2025