Podziel się z innymi:
2012-07-17
3

Uchwały rad aptekarskich zawłaszczają kompetencje władzy publicznej

Źródło/Autor: "Dziennik Gazeta Prawna"

Uchwały niektórych okręgowych rad aptekarskich są często przejawem zawłaszczania kompetencji, które należą do innych organów władzy publicznej - uważa Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan. W ocenie Lewiatana, Naczelna Rada Aptekarska dokonuje wykładni prawa i określa, co jest obejściem zakazu reklamy aptek, a co dozwoloną informacją, poradą i faktyczną opieką farmaceutyczną. Zdaniem pracodawców, NRA wyręcza w ten sposób Państwową Inspekcję Farmaceutyczną, a także ustawodawcę i Trybunał Konstytucyjny. Według Lewiatana, samorząd aptekarski ogranicza swobodę działalności gospodarczej oraz prawo wykonywania zawodu farmaceuty.

Uchwały rad aptekarskich zawłaszczają kompetencje władzy publicznej
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

Zarejestruj się

Przeczytaj także:
Lekarze, pielęgniarki i położne z POZ będą się uczyć rozpoznawać krzywdzone dzieci
17.07.2025
Lekarze, pielęgniarki i położne podstawowej opieki zdrowotnej będą się uczyć rozpoznawać krzywdzone dzieci i jak skutecznie reagować na przemoc – zakłada porozumienie Narodowego Funduszu Zdrowia z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę.
17.07.2025
GIF wstrzymał w całym kraju obrót lekiem Inuprin Forte
17.07.2025
Główny Inspektor Farmaceutyczny wstrzymał na terenie całego kraju obrót produktem leczniczym Inuprin Forte. Z obrotu wycofano w sumie 39 serii tego specyfiku.
100 nowych substancji na Krajowej liście leków krytycznych
16.07.2025
Ministerstwo Zdrowia umieściło sto nowych substancji na Krajowej liście leków krytycznych. Zestawienie, które po aktualizacji liczy ponad 400 pozycji, ma zapewnić bezpieczeństwo lekowe w Polsce.
16.07.2025