Podziel się z innymi:
2012-08-08
Wakacje po polsku: połowa dzieci nie wyjeżdża nigdzie, jedna trzecia pracuje
Źródło/Autor:
"Gazeta Wyborcza"
W 2011 r. uczniowie z prawie połowy polskich rodzin (47 proc.) nigdzie nie wyjechali na wakacje. Czy w tym roku będzie podobnie? Liczba ta od dwóch dekad oscyluje wokół 50 proc. Jedna trzecia uczniów wakacje spędza pracując. W 2008 roku aż 12 proc. rodzin deklarowało, że ich chodzące do podstawówki dziecko wykonywało pracę zarobkową w wakacje. Według statystyk MEN, w 2011 r. ponad 780 tys. dzieciaków spędziło letni czas na obozach i koloniach.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Trend dzielenia się wynikami badań medycznych w mediach społecznościowych budzi poważne zastrzeżenia – powiedział PAP internista dr Paweł Banaś. Ostrzegł, że samodzielna interpretacja badań bez konsultacji medycznej może opóźnić diagnozę i prowadzić do niebezpiecznego leczenia.
Lekarze z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach przekształcili jednokomorowe serce trzylatka w dwukomorowe. Chłopiec zyska zupełnie inną jakość życia - podkreślili kardiochirurdzy. Zapowiedzieli kwalifikacje kolejnych dzieci do operacji typu double switch.
30.12.2025
Zakończyła się inwestycja w Szpitalu Murcki w Katowicach, w ramach której placówka została wyposażona w nowoczesny aparat rentgenowski. Zakupowi sprzętu towarzyszył remont pracowni RTG, dostosowujący ją do nowych standardów technicznych i organizacyjnych.