Podziel się z innymi:
2013-02-12

Powstanie "sieć leczenia raka"

Źródło/Autor: "Dziennik Gazeta Prawna"

Będą zmiany w systemie leczenia onkologicznego. Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz zapowiada utworzenie sieci leczenia raka. Chodzi o premiowanie tych ośrodków, które zapewniają kompleksową opiekę nad chorym na nowotwory - wyjaśnił Bartosz Arłukowicz, który spotkał się z przedstawicielami organizacji pacjentów z okazji Światowego Dnia Chorego.

Powstanie "sieć leczenia raka"
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

Zarejestruj się

Przeczytaj także:
WHO: w Afryce Zachodniej wybuchła rzadka epidemia gorączki doliny Rift, nie żyje ponad 40 osób
07.11.2025
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała w czwartek o wybuchu w Afryce Zachodniej epidemii gorączki doliny Rift (RVF), rzadko spotykanej w tej części kontynentu choroby wirusowej. Dotychczas spowodowała ona śmierć 42 osób.
Warszawa/ Uniwersyteckie Centrum Kliniczne przekłada na przyszły rok planowe hospitalizacje
07.11.2025
Uniwersyteckie Centrum Kliniczne WUM przekłada na 2026 r. planowe hospitalizacje i wydaje pacjentom na krótszy czas leki w programach lekowych. Nie stać nas na dalsze finansowanie tych terapii bez zapłaty za wykonane procedury i leki – poinformowała PAP dyrektor placówki Marzena Kowalczyk.
Białystok/ Tysiąc bezpłatnych badań dla mężczyzn w ramach akcji „Męski listopad”
06.11.2025
Tysiąc bezpłatnych badań - oznaczeń poziomu PSA i testosteronu - przygotowało dla mężczyzn po 40. roku życia Białostockie Centrum Onkologii w ramach listopadowej akcji profilaktyki nowotworów męskich „Męski listopad”. Do badań zachęcali w środę w Białymstoku lekarze, politycy i sportowcy.