Podziel się z innymi:
2013-03-06
9
Chory płaci dwa razy
Źródło/Autor:
"Rzeczpospolita"
W oddziałach wojewódzkich NFZ pacjenci odkrywają, że lekarze wyłudzają od nich pieniądze. Chory najpierw sam płaci za leczenie, a później placówka dostaje za tę samą usługę pieniądze z NFZ. W skali kraju możemy mieć do czynienia z oszustwami rzędu milionów złotych, choć może być to dopiero wierzchołek góry lodowej - alarmuje "Rzeczpospolita".
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Polskie Towarzystwo Onkologiczne i Polskie Towarzystwo Kardiologiczne z pełnym przekonaniem popierają wprowadzenie przedmiotu edukacja zdrowotna do podstawy programowej szkół podstawowych i średnich – poinformowały w poniedziałek oba towarzystwa we wspólnym stanowisku.
16.09.2025
Na nowej liście refundacyjnej, która będzie obowiązywać od 1 października 2025 r., jest 50 nowych terapii: 22 onkologiczne i 28 nieonkologicznych - poinformowała w poniedziałek wiceministra zdrowia Katarzyna Kacperczyk. Refundowany będzie m.in. pierwszy trójskładnikowy lek na endometriozę.
16.09.2025
W dniach 17–20 września w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się 47. Ogólnopolski Zjazd Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów. W wydarzeniu wezmą udział specjaliści z całego kraju, a program obejmie najważniejsze zagadnienia współczesnej neurochirurgii.
15.09.2025