Podziel się z innymi:
2013-06-25
2

NFZ proponuje kompleksowe badania dla osób po 45. roku życia

Źródło/Autor: Newseria

NFZ chce wprowadzić kompleksowe badania diagnostyczne dla osób między 45. a 65. rokiem życia, a także dla dzieci i młodzieży. Będą one realizowane w ramach POZ i wykonywane bezpłatnie dla pacjentów ubezpieczonych oraz zdeklarowanych do lekarzy POZ. Jak wyjaśnia prezes NFZ pieniądze na ten cel uda się pozyskać, uniemożliwiając korzystanie ze świadczeń w ramach POZ osobom nieuprawnionym, np. korzystającym ze świadczeń medycznych za granicą. Według wyliczeń NFZ stanowią oni aż 7 proc. populacji.

NFZ proponuje kompleksowe badania dla osób po 45. roku życia
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

Zarejestruj się

Przeczytaj także:
NFZ zmienił plan finansowy na 2025 r. i zabezpieczył środki na ustawowe podwyżki płac
28.07.2025
Narodowy Fundusz Zdrowia zmienił plan finansowy na 2025 r. i tym samym zabezpieczył środki na realizację rekomendacji Agencji Oceny Technologii Medycznych - poinformował NFZ w piątek. Pieniądze są przeznaczone na ustawowe podwyżki w ochronie zdrowia i nielimitowane nadwykonania z I kwartału.
Obiecujące badania nad uniwersalną szczepionką chroniącą przed rakiem
28.07.2025
Są obiecujące wyniki wstępnych badań nad uniwersalną szczepionką chroniącą przed rakiem – twierdzą amerykańscy badacze na łamach „Nature Biomedical Engineering”. Część specjalistów uważa, że na ogłoszenie sukcesu jest jeszcze za wcześnie.
Jolanta Sobierańska–Grenda została nową ministrą zdrowia (sylwetka)
25.07.2025
Prezydent Andrzej Duda powołał w czwartek Jolantę Sobierańską-Grendę na stanowisko ministra zdrowia. Prawniczka i menadżerka z Pomorza zastąpiła na tym stanowisku Izabelę Leszczynę. Według premiera Donalda Tuska celem działań nowej szefowej MZ ma być poprawa sytuacji pacjentów - nie lekarzy.