Podziel się z innymi:
2013-08-26
2
Zarabiają w Anglii, ale na leczenie przyjeżdżają do Polski
Źródło/Autor:
Dziennik Gazeta Prawna
Pacjenci z Wielkiej Brytanii to druga, zaraz po Niemcach, największa grupa leczących się w Polsce na podstawie europejskiej karty ubezpieczenia zdrowotnego – od początku 2011 r. było ich 65,5 tys., a ich leczenie kosztowało łącznie 40 mln zł. Lekarze nie kwestionują, że wielu spośród nich doznało niespodziewanych urazów podczas wakacji, ale jednocześnie zwracają uwagę, że część z nich to Polacy, którzy wyjechali do pracy na Wyspy, ale odwiedzają rodzimy kraj w celach leczniczych. Tę teorię potwierdza to, że kolejne pod względem liczebności grupy chorych przyjeżdżają do nas z Irlandii (11 tys. wizyt), Holandii i Norwegii (po ok. 10 tys. wizyt na koncie).
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Gruntowną modernizację oddziału urologii i onkologii urologicznej rozpoczął bielski szpital wojewódzki – podała w poniedziałek placówka. Inwestycje, na które placówka uzyskała ponad 27 mln zł z KPO, poprawią jakość wysokospecjalistycznych świadczeń i dostępność do nich.
11.08.2025
Uczelnie mogą przyjąć na pierwszy rok studiów na kierunkach lekarskich 10,5 tys. studentów – wynika z rozporządzenia opublikowanego w Dzienniku Ustaw. Ministerstwo Zdrowia nie zgodziło się na otwarcie naboru na uczelniach z negatywną oceną Polskiej Komisji Akredytacyjnej.
Zakażenia wirusem grypy stanowią istotne wyzwanie dla zdrowia publicznego, szczególnie w populacji osób starszych, u których ryzyko powikłań i zgonów jest znacznie wyższe. W sezonie 2024/25 w Polsce odnotowano ponad 2 miliony zachorowań na grypę, co stanowi około trzykrotny wzrost względem poprzedniego sezonu.
08.08.2025