Podziel się z innymi:
2013-08-27

Szczecin: Przeszczep płuc u pacjenta z mukowiscydozą

Źródło/Autor: PAP

Pierwszy w Szczecinie przeszczep dwóch płuc u pacjenta chorego na mukowiscydozę przeprowadzono w klinice Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka uczelni Kinga Brandys. Pochodzący z małej miejscowości na południu Polski 23-letni pacjent, którego zoperowano 2,5 tygodnia temu, czuje się dobrze - dodała.

Szczecin: Przeszczep płuc u pacjenta z mukowiscydozą
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

Zarejestruj się

Przeczytaj także:
Katowice/ Szpital Murcki uruchomił nową pracownię RTG z nowym aparatem
29.12.2025
Zakończyła się inwestycja w Szpitalu Murcki w Katowicach, w ramach której placówka została wyposażona w nowoczesny aparat rentgenowski. Zakupowi sprzętu towarzyszył remont pracowni RTG, dostosowujący ją do nowych standardów technicznych i organizacyjnych.
Pomorskie / NFZ: do placówek trafi ponad 323 mln zł
29.12.2025
Do placówek medycznych w województwie pomorskim trafi dodatkowo ponad 323 mln zł. Środki pochodzą z Funduszu Medycznego oraz Ministerstwa Zdrowia – poinformowała rzeczniczka pomorskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.
29.12.2025
Racibórz/ Policja zatrzymała agresywnego pacjenta na SOR-ze
23.12.2025
Policjanci zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Raciborzu znieważał ratowników medycznych i naruszył nietykalność cielesną jednego z nich - poinformowała w poniedziałek Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu.
23.12.2025