Podziel się z innymi:
2013-10-22
1
„Nie” dla ograniczania praw pacjentów
Źródło/Autor:
Rzeczpospolita
By leczyć się za granicą, potrzebne będzie skierowanie od lekarza. Unijna dyrektywa nic o tym nie mówi, a to ją przecież wdrażamy do polskiego prawa – alarmuje Natalia Łojko, radca prawny w kancelarii Baker & McKenzie.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Prezydent Andrzej Duda powołał w czwartek Jolantę Sobierańską-Grendę na stanowisko ministra zdrowia. Prawniczka i menadżerka z Pomorza zastąpiła na tym stanowisku Izabelę Leszczynę. Według premiera Donalda Tuska celem działań nowej szefowej MZ ma być poprawa sytuacji pacjentów - nie lekarzy.
Ministerstwo Zdrowia jest pozytywnie nastawione do pomysłu zniesienia skierowania do urologa. Kobiety nie potrzebują skierowania do ginekologa, więc w tej kwestii powinno być równouprawnienie - powiedziała w czwartek w Sejmie wiceministra zdrowia Urszula Demkow.
25.07.2025
Reforma szpitalnictwa i niedofinansowany system ochrony zdrowia - z takimi wyzwaniami będzie się mierzyć nowa minister zdrowia w rządzie Donalda Tuska. Izabela Leszczyna opuszcza resort po ponad 19 miesiącach. Ma ją zastąpić Jolanta Sobierańska-Grenda.