Podziel się z innymi:
2014-03-02
1
RPD: Wykrywanie przemocy wobec dzieci powinno być w programie uczelni medycznych
Źródło/Autor:
Dziennik Gazeta Prawna
Wykrywanie przemocy wobec dzieci powinno być uwzględnione w programie uczelni medycznych, także na kierunku stomatologii - uważa Rzecznik Praw Dziecka. Marek Michalak skierował w tej sprawie wystąpienie do ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbary Kudryckiej.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Kolejne szpitale zamykają oddziały położniczo-ginekologiczne. Powodem jest demografia, czyli zmniejszająca się liczba urodzeń. Ministerstwo Zdrowia zaproponowało rozwiązanie: jeśli do szpitala bez porodówki trafi rodząca kobieta, gotowa do udzielenia pomocy ma być dyżurująca tam położna.
Epidemiolog z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu dr Andrzej Jarynowski ocenił, że 2026 rok nie przyniesie jednej spektakularnej epidemii, ale może wystawić polski system ochrony zdrowia na próbę serią mniejszych, nakładających się zagrożeń. Według niego najpoważniejszym testem na początku roku będzie sezon grypowy.
Usunięcie psychoterapii z wykazu świadczeń psychologicznych w rządowym projekcie ustawy o zawodzie psychologa zaszkodzi najbardziej pacjentom – oceniła w rozmowie z PAP psycholożka i psychoterapeutka dr Marta Siepsiak z Uniwersytetu SWPS w Warszawie.
09.01.2026