Podziel się z innymi:
2014-07-24
9
Mikrobiolog to nie diagnosta
Źródło/Autor:
Rzeczpospolita
Rzecznik praw obywatelskich wystąpił w obronie absolwentów studiów mikrobiologicznych. Choć absolwenci studiów mikrobiologicznych są doskonale przygotowani do wykonywania zawodu diagnosty laboratoryjnego, prawo im na to nie pozwala. Możliwość pracy w tym charakterze odebrano im ponad dziesięć lat temu.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Zadłużenie szpitali w pierwszym kwartale br. to 25,4 mld zł - poinformował w czwartek w Sejmie wiceminister zdrowia Tomasz Maciejewski. Przekazał, że nadwykonania nielimitowane w drugim kwartale br. wyniosły 3,5 mld zł.
25.09.2025
Żandarmeria zatrzymała łącznie trzy osoby, w tym dwie pełniące kierownicze stanowiska w szpitalu wojskowym w Szczecinie. Prokuratura przedstawiła im zarzuty dotyczące niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień. Sprawa dotyczy postępowań przetargowych.
25.09.2025
Nie do 30 września, a do końca grudnia ma potrwać pilotaż programu „Dobry posiłek w szpitalu” - zakłada projekt rozporządzenia przygotowany przez Ministerstwo Zdrowia. To będzie kolejne już wydłużenie terminu.