Podziel się z innymi:
2015-01-12
Bez komórki trudno się skoncentrować
Źródło/Autor:
PAP
Telefony komórkowe stały się w ostatnich latach niezbędnym elementem naszego życia. Jesteśmy tak bardzo przywiązani do tych urządzeń, że bez nich czujemy się nieswojo i nie potrafimy należycie skoncentrować się na wykonaniu najprostszych zadań. Dowodzą tego badania amerykańskich naukowców z Uniwersytetów Missouri, Oklahomy i Indiany.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
W dniach 17–20 września w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się 47. Ogólnopolski Zjazd Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów. W wydarzeniu wezmą udział specjaliści z całego kraju, a program obejmie najważniejsze zagadnienia współczesnej neurochirurgii.
15.09.2025
Już tylko do 30 września można zgłaszać projekty do konkursu badawczego, które dotyczą roli mikrobioty jelitowej w rozwoju stłuszczeniowej choroby wątroby – poinformowała Biocodex Microbiota Foundation 2025, międzynarodowa organizacja, która organizuje konkurs po raz siódmy.
15.09.2025
Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach ogłosił konkurs na zatrudnienie lekarzy do pracy na szpitalnym oddziale ratunkowym. Poszukiwani są m.in. specjaliści medycyny ratunkowej, jednej z najbardziej deficytowych specjalizacji w kraju.