Z katarem na SOR, czyli opóźnione efekty lockdownu

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Z kraju szpitale rzecznik praw pacjenta Narodowy Fundusz Zdrowia podstawowa opieka zdrowotna Ministerstwo Zdrowia telemedycyna

Do rzecznika praw pacjenta trafiło kilka tysięcy skarg, spośród których połowa dotyczy POZ. NFZ już kontroluje przychodnie – pisze w poniedziałek „Dziennik Gazeta Prawna”.

comment 4

Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułuMam już konto, chcę przejść dalej.

chcę się zalogować

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

chcę założyć nowe konto

Przeczytaj także

więcej chevron_right
Karetki godzinami krążą między szpitalami

Karetki godzinami krążą między szpitalami

Kilkadziesiąt łóżek dla zakażonych koronawirusem błyskawicznie zapełniło się chorymi. Karetki mają problemy także z przekazaniem pacjentów cierpiących na inne choroby.

Szpitale covidowe z łapanki

Ponad trzysta covidowych łóżek ma w najbliższych dniach powstać w wielkopolskich szpitalach, z czego aż 120 w małym, wcześniej jednoimiennym, szpitalu w Wolicy koło Kalisza.

Szczepionka przeciwko Covid-19 dla wybranych

Szczepionka trafi do kilku milionów Polaków, na pewno otrzymają ją seniorzy oraz pracownicy medyczni. Nie będzie obowiązkowa – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Respiratory są, obsługi brak

Respiratorów wystarczy – zapewnia resort zdrowia – ale w szpitalach trwa łapanka do ich obsługi, ponieważ brakuje personelu – informuje w poniedziałek „Rzeczpospolita”.

Wojewoda kieruje lekarzy z POZ do szpitali

Wojewoda warmińsko-mazurski wydaje decyzje, na mocy których lekarze z POZ mają pracować m.in. w szpitalu koordynującym, leczącym chorych na Covid-19 w Ostródzie. „Decyzje takie rozpoczęliśmy wydawać w poniedziałek, dziś także są one wydawane i dostarczane” – informuje rzecznik prasowy wojewody.

Polowanie na lekarzy

Zdyscyplinowanie lekarzy, wzmocnienie kadry o młodych bez specjalizacji i zachęty finansowe – to pomysły na walkę z deficytem medyków. Brakuje głównie zakaźników i…

Lekarze i alkohol

Lekarze i alkohol

poll 844 comment 8

Czy nadużywanie alkoholu jest poważnym problemem wśród Twoich koleżanek i kolegów lekarzy?