Do końca września bez norm zatrudnienia w szpitalach
To szef szpitala zdecyduje o obsadzie lekarsko-pielęgniarskiej. Do 30 września br. nie będzie trzeba stosować tzw. norm zatrudnienia – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Mam już konto, chcę przejść dalej.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także
więcej chevron_rightNFZ w ramach opieki pocovidowej zapłaci 188 zł za każdy dzień leczenia pacjenta po przebytej chorobie Covid-19. – wynika z informacji zawartych na stronie NFZ.
Szczepienie przeciw Covid-19 ozdrowieńców powinno odbywać się nie wcześniej niż trzy miesiące od uzyskania pozytywnego wyniku testu na obecność SARS-CoV-2. Wskazanie to dotyczy również pacjentów z dodatnim wynikiem badania już po otrzymaniu pierwszej dawki szczepionki.
„W produkcji szczepionek AstraZeneca i Johnson & Johnson korzysta się z linii komórkowych stworzonych na materiale biologicznym pobranym od abortowanych płodów. To budzi sprzeciw moralny” – ogłosił bp Józef Wróbel, przewodniczący zespołu ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych. Jednocześnie podkreślił, że „wierni mogą się nimi szczepić, jeśli nie mają innej możliwości”.
Wszyscy mieszkańcy Anglii będą mogli dwa razy w tygodniu przeprowadzać za darmo szybkie testy na obecność koronawirusa, niezależnie od tego, czy wykazują objawy.
Świat szykuje się na nowego wirusa
25 krajów apeluje o międzynarodowy traktat, który uzbroi świat przed nową pandemią. Nie ma wśród nich USA i Chin – pisze „Rzeczpospolita”.
Dr Grzesiowski: szczepienia jak mięso w PRL
System szczepień działa dziś jak sklep mięsny w PRL – ocenił ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. Covid-19. Jego zdaniem znoszenie lockdownu powinno się odbywać…
WHO: na razie nie popieramy paszportów szczepionkowych jako warunku podróży
WHO nie popiera wprowadzenia paszportów szczepionkowych jako warunku podróżowania – poinformowała rzeczniczka WHO Margaret Harris. Uzasadniła, że nie jest jasne, czy szczepienia zapobiegają transmisji koronawirusa, a paszporty mogą być dyskryminujące.
Negatywna reakcja alergików na szczepionki przeciwko Covid-19 sporadyczna
Osoby cierpiące wskutek alergii mogą poddawać się szczepieniom przeciwko SARS-CoV-2 – wynika z badania przeprowadzonego przez hiszpańskich alergologów. Negatywna reakcja alergików na preparaty przeciwko Covid-19 występuje sporadycznie.
Czy szczepionki wystarczą do zahamowania pandemii?
Nie wiadomo dokładnie, jak szczepienia oddziałują na ryzyko przenoszenia koronawirusa, a nie jest też do końca poznana jego transmisja przez osoby bez objawów. Z tych powodów...
Powstał żel, który zapobiega ciąży, chroni przed wirusami i zwiększa libido
Zespół z Uniwersytetu Stanowego Karoliny Północnej połączył w żelu substancję przeciwwirusową, antykoncepcyjną i poprawiającą ukrwienie narządów płciowych.
Resort trzyma lekarzy nad książkami
Zamiast w środku pandemii być przy pacjentach setki medyków uczą się do specjalizacyjnego egzaminu ustnego. Prawo pozwala go odwołać, ale ministerstwo jest nieugięte.
NFZ zweryfikuje informacje o szczepionkowych nieprawidłowościach w Rzeszowie
NFZ zweryfikuje informacje dotyczące rzekomych szczepień w Rzeszowie szczepionką firmy Johnson & Johnson oraz wielokrotnego używania jednorazowych strzykawek.
Studenci i felczerzy dadzą zielone światło do szczepienia
W pandemii do szczepień przeciw Covid-19 kwalifikować będą mogli oprócz lekarzy m.in. dentyści, pielęgniarki, położne, felczerzy, ratownicy medyczni lub higienistki szkolne.
Dramatyczny apel pielęgniarki: potrzebujemy wody, kawy, środków czystości
„Jak mamy zaopiekować się wszystkimi chorymi, jeśli mamy zgon za zgonem?” – pisze pielęgniarka z warszawskiego Szpitala Południowego, którym zarządza resort zdrowia.
Resort trzyma lekarzy nad książkami
Zamiast w środku pandemii być przy pacjentach setki medyków uczą się do specjalizacyjnego egzaminu ustnego. Prawo pozwala go odwołać, ale ministerstwo jest nieugięte.
Mydelniczka, opakowanie po tamponach – rodziny chorych przemycają amantadynę do szpitali
Pacjenci rzucili się na leki zawierające amantadynę. Kupują je na czarnym rynku i zażywają na własną rękę. Zdarza się, że bliscy przemycają je do szpitali w paczkach dla chorych.
Szczepienia przeciwko Covid-19
Immunoterapia swoista chorób alergicznych – najskuteczniejsza metoda leczenia dla chorych na choroby alergiczne
Wykazano, że immunoterapia alergenowa jest skuteczna w leczeniu alergicznego nieżytu nosa, spojówek i astmie alergicznej.
Osteoporoza – profilaktyka i leczenie
Terapia ORTOPEDIA I TRAUMATOLOGIA POŁOŻNICTWO I GINEKOLOGIA MEDYCYNA RODZINNA GERIATRIAW prewencji osteoporozy najważniejsze działania obejmują edukację, zmianę stylu życia, eliminację czynników ryzyka, modyfikacje dietetyczne/suplementację witaminy D i wapnia.
Omalizumab – program leczenia przewlekłej spontanicznej pokrzywki
Terapia IMMUNOLOGIA KLINICZNA MEDYCYNA RODZINNA ALERGOLOGIA DERMATOLOGIA I WENEROLOGIABrak skuteczność leczenie pokrzywki za pomocą leków przeciwhistaminowych jest wskazaniem do leczenia specjalistycznego.