Podziel się z innymi:
2021-05-27
7
Prof. Gut: osoby niezaszczepione zaczynają pasożytować na zaszczepionych
Źródło/Autor:
PAP
Za rozsądne uznał premiowanie szczepień przez pracodawców i wymaganie dowodu szczepienia podczas rozmów o pracę.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Minister finansów Andrzej Domański zapewnił w poniedziałek, że jeszcze w tym roku znajdą się dodatkowe kwoty dla NFZ-u. Wcześniej Naczelna Rada Lekarska zaapelowała do premiera Donalda Tuska o pilne wprowadzenie rozwiązań realnie poprawiających finanse ochrony zdrowia.
Tegoroczną Nagrodę Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny otrzymali Mary E. Brunkow i Fred Ramsdell z USA oraz Shimon Sakaguchi z Japonii. Dzięki odkryciu przez nich mechanizmów regulujących obwodowo odpowiedź immunologiczną można będzie skuteczniej leczyć choroby immunologiczne czy nowotwory.
07.10.2025
Wojskowy Szpital Kliniczny w Lublinie tworzy zakład medycyny pola walki i katastrof, gdzie będzie szkolić lekarzy, pielęgniarki i ratowników medycznych z udzielania pomocy w trudnych warunkach. Pierwsze treningi zaplanowano na styczeń.
06.10.2025