Podziel się z innymi:
2025-03-12
Wirusolog: mamy skuteczny lek na grypę i na COVID-19, ale ten drugi jest poza zasięgiem pacjentów
Źródło/Autor:
PAP
Istnieje skuteczny lek zarówno przeciwko wirusowi grypy, jak i przeciwko SARS-CoV-2; oba łagodzą objawy i zapobiegają powikłaniom - ale ten drugi nie jest niestety w Polsce, jako w jednym z nielicznych krajów UE, refundowany. A cena pojedynczej kuracji to ok. 6 tys. zł. - powiedział PAP wirusolog prof. Tomasz Dzieciątkowski.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Nowe badania zwracają uwagę na osiem produktów spożywczych, które jak dotąd nie były uwzględniane w regulacjach, a które często wywołują zagrażającą życiu alergiczną reakcję anafilaktyczną – informuje pismo „Clinical & Experimental Allergy”.
21.08.2025
Nowe badania pozwoliły wyjaśnić, w jaki sposób nowotwory szyjki macicy i gardła powiązane z wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) unikają odpowiedzi immunologicznej – informuje „Journal for ImmunoTherapy of Cancer”.
21.08.2025
Szpital w Koninie (woj. wielkopolskie) czasowo wstrzymał przyjmowanie nowych pacjentów na Oddział Onkologiczny – poinformowała PAP Naczelna Pielęgniarka placówki Maria Wróbel. Szpital czeka na wypłacenie przez NFZ środków za drugi kwartał działalności.