Podziel się z innymi:
2001-09-18

Chirurgia zaćmy u chorych z jaskrą

Źródło/Autor: MAI

Badanie Philippa C. Jacobiego i wsp. miało na celu ocenę poziomu dyskomfortu i poczucia bólu oraz powikłań podczas zabiegu fakoemulsyfikacji, połączonego ze wszczepieniem składanej soczewki wewnątrzgałkowej, przeprowadzanego w kroplowym znieczuleniu lignokainą u chorych bez i ze współistniejącymi różnymi formami jaskry otwartego i zamkniętego kąta.

Chirurgia zaćmy u chorych z jaskrą
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

Zarejestruj się

Przeczytaj także:
Kielce/ Szpital wojewódzki szuka lekarzy do SOR-u
12.09.2025
Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach ogłosił konkurs na zatrudnienie lekarzy do pracy na szpitalnym oddziale ratunkowym. Poszukiwani są m.in. specjaliści medycyny ratunkowej, jednej z najbardziej deficytowych specjalizacji w kraju.
12.09.2025
Zawały serca mogą mieć charakter zakaźny
12.09.2025
Zawał serca może być następstwem nie tylko toczących się procesów miażdżycowych i czynników związanych ze stylem życia, ale także procesów zakaźnych - wykazali badacze z Finlandii i Wielkiej Brytanii.
Gdański szpital zakupił aparat ZAP-X do leczenia m.in. raka szyi
11.09.2025
W szpitalu im. M. Kopernika w Gdańsku w środę oficjalnie został zaprezentowany nowoczesny aparat ZAP-X, który będzie wykorzystywany do leczenia m.in. raka szyi i głowy. Gdańsk jest drugim ośrodkiem w Polsce, który korzysta z tej technologii.